Rynek sypialniany stale się rozwija, a stosunkowo niedawno pojawił się na nim nowy gracz: materac piankowy. Choć od początku swojej drogi spotykał się z wieloma skrajnymi opiniami, dziś jest uwielbiany niemal przez wszystkich, nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Materac piankowy – budowa

Wypełnienie materaca piankowego składa się rzecz jasna z różnego rodzaju pianek. Surowce te doskonale łączą się ze sobą, dzięki czemu podłoża mają całą masę pozytywnych właściwości. We wnętrzu produktów tego typu spotyka się najczęściej:

 • piankę termoelastyczną (Visco, memory), która niezwykle umiejętnie reaguje na naciski i temperaturę użytkownika, a tym samym doskonale dopasowuje się do jego anatomicznej budowy ciała,
 • piankę wysokoelastyczną (HR), która cechuje się niesamowitą elastycznością punktową. Nieregularna struktura polepsza wentylację powietrza wewnątrz wkładu, a sprężystość zapewnia użytkownikowi ponadprzeciętną wygodę,
 • piankę poliuretanową, która charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na odkształcenia,
 • piankę lateksową, która jest znana ze swoich właściwości antyalergicznych i antybakteryjnych.

Jakie są konsekwencje niewyspania?

Szukasz świetnego podłoża do snu? Wybierz materac piankowy!Chyba wszyscy choć raz w życiu usłyszeli, że aby czuć się naprawdę dobrze muszą spać minimum 8 godzin na dobę. Choć wiele osób neguje tego typu wypowiedzi, nie wzięło się to znikąd. Sen takiej długości ma bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie. Stałe niedosypianie może mieć bardzo negatywne konsekwencje. Wśród nich wymienia się między innymi:

 • bóle kręgosłupa,
 • problemy z krążeniem,
 • obniżona koncentracja,
 • rozdrażnienie,
 • wahania nastrojów,
 • nasilenie alergii,
 • migreny.

Komfort użytkowania i funkcjonalność

Materac piankowy 160×200 to doskonałe rozwiązanie dla par. Podłoże do snu o wymiarach 90×200 doskonale sprawdzi się w niewielkiej sypialni u dzieci i młodzieży. Wyrób 200×200 to świetna propozycja dla osób posiadających duży dom lub mieszkanie oraz marzących o łóżku w rozmiarze King Size. Warto mieć na uwadze, że bez względu na wybór konkretnego wariantu, materace piankowe posiadają całą masę pozytywnych właściwości. Poza umiejętnością świetnego dopasowywania się do anatomicznej budowy ciała użytkownika, są również zaskakująco trwałe i odporne na odkształcenia. Oznacza to, że zachowują swoje pierwotne właściwości pomimo upływu lat. Ponadto, podłoża tego typu bardzo często są wyprofilowane w siedem stref twardości, które podpierają każdą część ciała indywidualnie, zależnie od wywieranych przez nią nacisków.

Jeśli szukasz rozwiązania na miarę XXI wieku, materace piankowe nim są. Nie czekaj i przekonaj się, że przystępna cena i wysoka jakość mogą iść w parze!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/