Materac nawierzchniowy nazywany także nakładką, czy topperem jest po prostu cieńszą wersją materaca bazowego. Nakłada się go na kanapę, lub wersalkę, a także nowe czy zużyte już podłoże. Wykonuje się go z różnych materiałów – w zależności od składu modele mają odrębne właściwości. Zazwyczaj produkty są stworzone z pianki, lub lateksu – od Ciebie zależy co wybierzesz. 

Kiedy używa się materace nawierzchniowe?

Produktów używa się głównie, by podnieść komfort snu na niewygodnej powierzchni. Warto zakupić go, gdy podłoże, na którym śpisz jest już zużyte, lub zbyt twarde. Dzięki materacom nawierzchniowym w prosty sposób możesz regulować stopień twardości powierzchni, na której wypoczywasz. Jeśli jesteś po operacji, albo w Twoim ciele zaszła duża zmiana, powinieneś pomyśleć o zakupie materaca nawierzchniowego. Kilka dodatkowych centymetrów na obecnym podłożu znacznie ułatwi Ci wstawanie i pozwoli zniwelować towarzyszący mu ból. Jeśli zmieniła się Twoja waga – nakładka będzie świetnym pomysłem, ponieważ używany przez Ciebie wcześniej materac może nie spełniać już swoich funkcji. Zależy Ci na higienie snu i chciałbyś przedłużyć żywotność materaca bazowego? Topper zdecydowanie to ułatwi! Dzięki niemu ochronisz powierzchnię przed zabrudzeniami i przedłużysz jej żywotność. Materac nawierzchniowy przyda się również, jeśli posiadasz dwa odrębne materace, między którymi tworzy się przerwa – skutecznie ją wyeliminuje i sprawi, że stanie się ona niewyczuwalna.

Jaki materac powinieneś wybrać?

Materac nawierzchniowy sposobem na wyrównanie powierzchni do spaniaOdpowiedź jest prosta – taki, który odpowiada Twoim preferencjom. Przy wyborze produktu powinieneś kierować się swoimi potrzebami i zwrócić uwagę na to, do czego konkretnie chcesz używać materaca nawierzchniowego. Jeśli podłoże zasadnicze jest dla Ciebie za twarde, kup produkt stworzony z pianki termoelastycznej lub lateksu. Pozwoli to skutecznie zmiękczyć powierzchnię. Pamiętaj, że im grubszy materac, tym większy efekt. Jeśli męczy Cię zbyt miękka powierzchnia, sięgnij po modele twarde, lub średnio twarde. Ich pianka ma zwiększoną gęstość, dzięki czemu perfekcyjnie podpiera całe ciało i dba o kręgosłup. Na takim materacu poczujesz się stabilnie, ale jest on także niezwykle wygodny. Materac nawierzchniowy 180×200 wykonany z lateksu powinieneś wybrać, jeżeli zależy Ci na sprężystości podłoża. Produkt wykonany właśnie z tego surowca znacznie ułatwi Ci wstawanie, co jest istotne, chociażby po operacjach.

Jaki powinien być dobry materac?

Przede wszystkim warto wybierać wśród renomowanych producentów. Kieruj się swoimi potrzebami, ale nie bagatelizuj także swojego zdrowia i dobierz produkt, który kompleksowo o nie zadba. Świetnym materacem jest model Hilding Alt. Został on wykonany z pianki termoelastycznej, która pod wpływem ciepła i nacisku dopasowuje się idealnie do krzywizn ciała, dając efekt otulenia. Jest miękki i bardzo elastyczny, znacznie podnosi komfort snu. Spodoba się alergikom, ponieważ użyte do jego produkcji materiały nie nasilają alergii. Hamują także rozwój bakterii, czy drobnoustrojów wewnątrz produktu, dzięki bardzo dobrej wentylacji wkładu.

Materac nawierzchniowy spodoba się praktycznie każdemu – to bardzo uniwersalny produkt, który posiada wiele zastosowań. Już dziś śpij komfortowo i rozważ zakup nakładki!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/