Teatr od wieków uważany jest za jedną z najbardziej cenionych atrakcji na świecie. Swoimi początkami sięga czasów starożytnej Grecji oraz Rzymu, gdzie do dziś możemy podziwiać zachowane szczątki amfiteatrów. Obecnie każde większe miasto w Polsce ma swój własny teatr, a nawet kilka, gdzie prawie codziennie wystawiane są wspaniałe sztuki współczesne i te trochę starsze. Teatr to miejsce, gdzie każdy może zanurzyć się w nowy świat i historię graną przez utalentowanych aktorów, więc warto, choć kilka razy w roku odwiedzić takie miejsca i poczuć ich magię! Jakie spektakle obecnie grane są w polskich i zagranicznych teatrach, które warto zobaczyć? Tego dowiesz się w poniższym artykule, dlatego, jeśli interesuje Cię ten temat, to koniecznie czytaj dalej!

Poznaj spektakle teatralne, które są wystawiane w Polsce

Poniżej przedstawimy spektakle teatralne, które są wystawiane w polskich teatrach i koniecznie musisz je zobaczyć!

  • „Six”, Teatr Syrena, Warszawa

Teatr Syrena w Warszawie od września 2023 roku wystawia musical „Six” opowiadający o sześciu żonach Henryka VIII – Króla Wielkiej Brytanii z XVI wieku. Musical swoje początki ma na Uniwersytecie Cambridge, gdzie studenci go wymyślili i wystawili po raz pierwszy na festiwalu Fringe w Edynburgu. Tam odniósł wielki sukces i wzbudził sensację wśród zgromadzonych – tym samym trafił na sceny Londynu i Nowego Jorku. Do dziś wystawiany jest w West Endzie oraz Broadwayu! Jeśli chodzi o fabułę, to sześć żon Henryka VIII, czyli Katarzyna Aragońska, Anna Boleyn, Jane Seymour, Anna z Kleve, Katarzyna Howard oraz Katarzyna Parr, wcielają się w diwy muzyki pop i każda z nich opowiada swoją historię oraz życie u boku wielkiego władcy. Na scenie można zaobserwować swoisty konkurs pt. „Którą żonę Henryk VIII kochał najbardziej” – żony rzucają w siebie różnymi argumentami, które czasami mogą wydać się wręcz absurdalne. Wszystkie piosenki przeplatane są zabawnymi i ironicznymi dialogami oraz monologami, które każdego wprowadzą w wesoły nastrój. Jeśli ten opis sprawił, że mocniej zabiło Ci serce, to koniecznie wybierz się na „Six” do Teatru Syrena w Warszawie!

  • „Bitwa o tron. Musicalowy talent show”, Teatr Syrena, Warszawa

Spektakle teatralne, które musisz koniecznie zobaczyć!Również w Teatrze Syrena w Warszawie wystawiana jest „Bitwa o tron. Musicalowy talent show”, czyli musical, który przypomina konkurs Eurowizji, a widownia wybiera zwycięzcę! Musical opowiada o ośmiu królach Polski, którzy walczą, śpiewając o uznanie widowni i wygranie konkursu. Bohaterowie, czyli królowie, śpiewają piosenki, które są bardzo charakterystyczne dla kraju ich pochodzenia, a niekoniecznie pochodzą z ich czasów. Tym sposobem na scenie możemy zobaczyć Zygmunta III, który pochodził ze szwedzkiej dynastii Wazów, śpiewającego piosenkę nawiązującą do Abby. Inny król – August II Mocny – pochodzący z Saksonii swój utwór prezentuje w ciężkich dźwiękach zespołu Rammstein oraz mozartowską arię. Jeśli chodzi o jurorki, to są nimi same kobiety – matki, żony, siostry oraz kochanki znanych polskich władców. Tego musicalu nie możesz przegapić, więc nie czekaj i już dziś kup bilety!

  • „Rodzina Addamsów”, Teatr Syrena, Warszawa

Kolejna nasza propozycja również wystawiana jest na deskach Teatru Syrena w Warszawie, a jest to „Rodzina Addamsów”, którą zna większość ludzi na świecie, a przynajmniej w Polsce! Rodzina Addamsów składa się z zimnej jak sopel lodu Mortici, ciepłego Gomeza oraz ich dzieci: dziwnej i demonicznej córki Wednesday, oraz bardzo niebezpiecznego synka Pugsleya. Dodatkowo na scenie możemy zobaczyć wujka Festera, babcię oraz posępnego kamerdynera Lurcha. Spektakl opowiada właśnie o tej mrocznej rodzinie, w której córka – Wednesday – zakochuje się w uroczym Lucasie. Jesteście ciekawi, co wyniknie ze spotkania obu rodzin przy jednym stole? Zapewniamy, że wrażeń będzie bardzo dużo! „Rodzina Addamsów” łączy w sobie tradycyjną muzykę broadwayowską oraz nuty latynoamerykańskie, co daje niesamowite połączenie, którego koniecznie musisz posłuchać!

  • „WE WILL ROCK YOU”, Teatr Muzyczny Roma, Warszawa

„WE WILL ROCK YOU” to musical, który pochodzi z Wielkiej Brytanii, a pierwsze skrzypce grają tam utwory legendarnej grupy Queen. Cała akcja rozgrywa się w zglobalizowanym świecie przyszłości, a władzę nad iPlanetą, dawniejszą Ziemią, ma jedna, potężna korporacja. W tym świecie, posiadanie instrumentów muzycznych jest surowo zakazane, ponieważ muzyka stała się wyrazem niechcianego indywidualizmu. Główne role grają buntownicy, którzy w wielkiej tajemnicy kultywują pamięć o przeszłości. Nie chcą się pogodzić z obecną i bardzo ponurą egzystencją i podejmują ryzykowną walkę o wolność, miłość oraz rockową muzykę. Musical „WE WILL ROCK YOU” został po raz pierwszy wystawiony na londyńskim West Endzie w 2002 roku, gdzie grano go nieprzerwanie przez następne dwanaście lat. Obecnie grany jest w wielu krajach na całym świecie, między innymi w Australii, Francji, Japonii, Norwegii, Szwecji, USA czy we Włoszech. Jeśli chcesz zobaczyć ten wspaniały musical, to koniecznie teraz kup bilety, ponieważ rozchodzą się, jak świeże bułeczki!

  • „Aida”, Teatr Muzyczny Roma, Warszawa

„Aida” to musical, który został stworzony przez Eltona Johna – legendarnego twórcę muzyki pop. Akcja rozgrywa się w starożytnym Egipcie, a sama fabuła opowiada o zakazanej miłości Aidy – nubijskiej księżniczki, która została wzięta do niewoli przez Egipcjan, i Radamesa, czyli kapitana egipskiej armii, który z kolei zaręczony jest z Amneris – córką faraona. Premiera „Aidy” miała miejsce na Broadwayu w 2000 roku i przez ponad cztery lata zagrano ten musical prawie dwa tysiące razy. Spektakl otrzymał wiele prestiżowych nagród, które jeszcze bardziej powinny Cię uświadomić, że musisz go zobaczyć!

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, na jakie spektakle teatralne się wybrać! Nasze propozycje są cały czas grane lub mają krótką przerwę, więc jest to bardzo aktualna lista. Niektóre osoby decydują się przejechać całą Polskę, aby móc tylko zobaczyć wybrany wcześniej spektakl, więc jeśli Ciebie również nachodzą takie myśli, to się nie martw – nie jesteś sam! Po długiej podróży oczywiście należy się dobry odpoczynek, który zapewnić może łóżko o wymiarach 180×200 cm. Znajdziesz je pod tym linkiem: https://sennamaterace.pl/112-materace-180×200.

Przeczytaj także:

  1. Higiena snu – co musisz o niej wiedzieć i jak o nią zadbać?
  2. Łóżko dla nastolatków – jakie łóżko i materac kupić, aby nastolatek był zadowolony?
  3. Mała sypialnia – jakie łóżko i materac wybrać, aby cieszyć się pełną wygodą?