W życiu człowiek poświęca czas na wiele rzeczy, jednak aż ⅓ zajmuje sen. Czynność ta towarzyszy każdemu od najmłodszych lat i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie oraz energię na cały dzień. Jednak istnieje wiele czynników, które wpływają na jakość snu, a jednym z nich jest odpowiednio dopasowany materac. Różnią się one między sobą rodzajem wypełnienia, a tym samym i funkcją. Do wyjątkowych materacy zaliczyć można materace lateksowe, które idealnie sprawdzą się w każdej sypialni. Dlaczego?  

Czym są materace lateksowe?

Materace lateksowe to innowacyjne produkty, który zostały stworzone przede wszystkim z myślą o alergikach. Ich budowa opiera się na piance lateksowej, która posiada właściwości antyalergiczne, antybakteryjne i antygrzybiczne. Zastosowanie tego typu komponentów sprawia, że sen staje się bardziej higieniczny i każdy użytkownik może spokojnie odpocząć. Jednak to nie wszystkie cechy, jakie charakteryzują piankę lateksową, ponieważ wyróżnić również można:

  • wysoką sprężystość i elastyczność,
  • wyjątkową trwałość i wytrzymałość,
  • odporność na odkształcenia,
  • odpowiednią cyrkulacją powietrza,
  • prawidłowym wsparciem kręgosłupa.

Materace do spania mimo posiadania w swoim składzie pianki lateksowej różnią się między sobą dodatkowymi właściwościami wynikającymi z indywidualnych cech materaca.

Materace lateksowe – właściwości

Odkryj wyjątkowe materace lateksowe!Materace lateksowe świetnie sprawdzają się u alergików z uwagi na unikalne cechy pianki lateksowej. W ofercie lokalnych sklepów znaleźć można materac zbudowany w całości z tego materiału – Hilding Melody. Odznacza się on dodatkowo dwiema stronami przeznaczonymi do użytkowania. Regularne przewracanie pozytywnie wpływa na trwałość oraz wentylację wkładu. Sam materac jest dostosowany do stelaży z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka. Lokalne sklepy oferują również materace lateksowe, których wkład opiera się nie tylko na piance lateksowej, ale także i sprężynach kieszeniowych oraz piankach wysokoelastycznych lub FlexiFoam. Do takich modeli należą Hilding Zorba oraz Hilding Flamenco. Wyróżniają się one dodatkowo wysoką sprężystością oraz elastycznością punktową, która redukuje drgania wywoływane przez drugą osobę. Jest to idealne rozwiązanie dla par, ponieważ można swobodnie zmieniać pozycję bez niepotrzebnego budzenia partnera. Materace lateksowe wyróżniają się również:

  • zastosowaniem bezpiecznych dla zdrowia materiałów, które nie wywołują uczulenia,
  • siedem stref twardości, dzięki którym wkład dopasowuje się idealnie do anatomicznego kształtu ciała użytkownika,
  • możliwością ściągnięcia i wyprania pokrowca, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać materac w czystości.

Materace lateksowe to idealna propozycja dla każdego. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom zapewniają higieniczne warunki snu, zwiększając tym samym jego jakość i efektywność. Jest to szczególnie ważne w przypadku alergików. Dodatkowo tego typu podłoża są niesamowicie wygodne i posiadają szeroką gamę rozmiarów, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do rozmiarów łóżka.