W dzisiejszych czasach człowiek ma coraz większą świadomość, jak ważny jest zdrowy i komfortowy sen. Zapewnia on nie tylko dobre samopoczucie czy energię na cały dzień, ale przede wszystkim wpływa pozytywnie na wszystkie procesy zachodzące w organizmie. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na materac do spania, a powodów może być wiele – zbyt małe mieszkanie lub częste podróże. W takiej sytuacji najlepsze będzie materac nawierzchniowy!

Materace nawierzchniowe – czym są?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy, jednak jedne z nich szczególnie wyróżniają się na tle innych i są to materace nawierzchniowe. Stanowią one idealną alternatywę dla klasycznych materacy, a ich szerokie zastosowanie zapewnia komfortowy oraz efektowny sen w każdym miejscu. Jednak czym one tak naprawdę są? Otóż materace nawierzchniowe, takie jak Hilding Alt czy Hilding Tenor zbudowane są z innowacyjnej pianki stworzonej przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Sam wkład jest o wiele cieńszy od klasycznego, ponieważ stanowi 5-7 cm wysokości, kiedy standardowy materac ma nawet do 25 cm wysokości. Jednak to nie wszystko, ponieważ materace nawierzchniowe posiadają charakterystyczne dla siebie cechy, a do nich należy:

  • sprężystość,
  • wysoka oddychalność,
  • regulacja twardości materaca głównego,
  • wysoka higieniczność,
  • lekkość.

Poznaj materace nawierzchniowe od Hilding Anders!

Materace nawierzchniowe - dowiedz się więcej o nich!Materace nawierzchniowe to ciekawe rozwiązanie dla wielu osób. Przede wszystkim można je stosować do zmiany twardości aktualnego podłoża – materaca lub kanapy, dzięki czemu będzie ono idealnie dopasowane do preferencji i indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednak każdy materac nawierzchniowy posiada indywidualne cechy. Czym zatem charakteryzują się materace od Hilding Anders? W ofercie producenta znajdują się trzy wyjątkowe modele:

  • Hilding Alt – antyalergiczny materac nawierzchniowy, który znacząco zwiększa miękkość podłoża. Zbudowany został z pianki FlexiFoam gwarantującej wyjątkową elastyczność i plastyczność oraz pianki termoelastycznej. Zabieg ten sprawia, że materac reaguje na temperaturę oraz nacisk ciała użytkownika, w idealny sposób dopasowując się do jego anatomicznej budowy,
  • Hilding Bass – antyalergiczny materac nawierzchniowy, który znacząco zwiększa twardość podłoża. Zbudowany został z pianki Velvet Touch, czyli wysokoelastycznej pianki, która cechuje się wyjątkową sprężystością, sztywnością i przepuszczalnością powietrza,
  • Hilding Tenor – antyalergiczny materac o średniej twardości, który idealnie sprawdzi się zarówno na zbyt miękkim, jak i twardym podłożu. Zbudowany został z pianki FloFom, która wykazuje właściwości termoregulacyjne i oprócz doskonałego podparcia dla kręgosłupa, zapewnia również odprężenie i regenerację mięśni.

Materace do spania różnią się między sobą właściwościami wynikającymi z zastosowania różnego rodzaju pianki, jednak każdy model może być używany na stelażach z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka. Dodatkowo obie strony zostały przystosowane do używania, dzięki czemu w każdej chwili można obrócić materac nawierzchniowy. Nic zatem dziwnego, że idealnie sprawdzą się zarówno na kanapie, jak i już zużytym materacu głównym. Również ich zakup w celu ochrony materaca głównego ma sens, ponieważ znacząco chroni go przed zabrudzeniem oraz wspiera jego wentylację. Dobrym pomysłem jest także zabranie go w podróż i położenie np. na hotelowym materacu w celu dopasowania do indywidualnych potrzeb.

Materace nawierzchniowe od Hilding Anders są idealną alternatywą dla klasycznego materaca. Dodatkowo można je zabrać wszędzie ze sobą, dzięki czemu w każdym miejscu można cieszyć się komfortowym snem – w hotelu czy u znajomych!