Ból kręgosłupa w skuteczny sposób potrafi utrudnić nasze funkcjonowanie. Może mieć on różne źródła i często trudno jest sobie z nim poradzić. Pewną ulgę w bólu może przynieść nam dobrze dobrany materac. Jak znaleźć najlepszy?

Materac hybrydowy na ból kręgosłupa

Dobrym rozwiązaniem, które bez wątpienia przyniesie ulgę przy różnego rodzaju dolegliwościach bólowych kręgosłupa będą materace hybrydowe, które stanowią połączenie wysokiej jakości sprężyn kieszeniowych z zaawansowanymi technologicznie piankami. Świetnym przykładem jest między innymi Hilding Dance. Posiada on aż piętnastocentymetrowe sprężyny Pocket Plus, które w jeszcze bardziej indywidualny sposób reagują na wywierany nacisk, właśnie ze względu na ich wysokość. Jednocześnie posiada on dwucentymetrową warstwę pianki FlexiFoam, która została połączona chociażby z przyjemnie chłodzącą FloFom, zapobiegającą między innymi nadmiernej potliwości.   Produkt jest bardzo elastyczny i nada się w przypadku regulowanych stelaży, gdzie samodzielnie decydujemy o tym, jak mocno nachylony jest zagłówek czy podnóżek. Całość jest jednocześnie bardzo stabilna, lecz też wygodna i daje ulgę obolałym miejscom naszego ciała!

Sześć twardości w jednym materacu

Materace dla osoby z bólem kręgosłupa - który model wybrać?Pozostając w temacie materacy hybrydowych konieczne powinnyśmy wziąć pod uwagę Hilding Electro. Jego podstawę stanowią sprężyny multipocket – również tutaj każda sprężyna została umieszczona w osobnej kieszeni, jednak w tym wypadku posiadają one zdecydowanie mniejszą średnicę i jest ich znacznie więcej, przez co w jeszcze bardziej indywidualny sposób reagują na wywierany nacisk. Warto wspomnieć, że ma on aż sześć twardości – odpowiada za to odpinany top, który został wyprodukowany z pianki termoelastycznej, która dopasowuje się do kształtu naszego ciała pod wpływem nacisku. Pianka ta została połączona z elastyczną lateksową, która świetnie podtrzymuje ciało. Dzięki temu bez wątpienia każdy będzie mógł znaleźć idealne parametry dla siebie, a co za tym idzie świetnie poradzi sobie z dolegliwościami bólowymi.

Ulga dla pleców prosto z natury

Bez wątpienia świetnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z bólem pleców będzie też materac kieszeniowy, który został wzbogacony o matę kokosową, a dokładniej na myśli mamy tutaj Hilding Fandango. Ten pochodzący z natury materiał świetnie stabilizuje powierzchnię na jakiej śpimy dając plecom naprawdę wygodne podparcie. Dodatkowo odpowiada ona za idealny przepływ powietrza, w związku z czym w skuteczny sposób zapobiegają pojawianiu się wszelkiego rodzaju bakterii, grzybów oraz pleśni. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb może być twardy albo bardzo twardy, przez co jesteśmy przekonani, że bez dwóch zdań dobrze sprawdzi się dla osób zmagających się z różnego rodzaju problemami z kręgosłupem

Materace dla osoby z bólem kręgosłupa powinny gwarantować wysokiej jakości podparcie, a jednocześnie dawać ulgę w sytuacji pojawienia się doskwierającego bólu.