Podział materacy przeprowadza się głównie ze względu na rodzaj zastosowanych materiałów w wypełnieniu – wtenczas rozróżniamy takie modele, jak piankowe, kieszeniowe czy ekologiczne. Inna klasyfikacja materacy uwzględnia jednak różne potrzeby użytkowników w zależności od ich wieku. Nie stanowi żadnej tajemnicy fakt, iż przykładowo osoby starsze mogą wymagać właściwości higienicznych w czasie snu, zaś dzieci podłoża, które pozwoli na ich prawidłowy rozwój. Na szczęście materace SleepMed stanowią dobre rozwiązanie dla osób w każdym wieku! Cechują się one wieloma właściwościami, które zapewniają zdrowy sen wszystkim użytkownikom.

Materace SleepMed dla dzieci

Przede wszystkim materace SleepMed będą doskonałym wyborem dla dzieci, zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych. W ofercie możemy znaleźć bowiem modele w rozmiarze 80×200, które idealnie nadają się do łóżek dziecięcych. Zapewniają one dostatecznie dużą przestrzeń wypoczynkową, która nie krępuje ruchów dziecka w czasie snu. Materac gwarantuje pełną swobodę podczas zmiany pozycji, a modele SleepMed dodatkowo cechują się wysoką elastycznością punktową, zwłaszcza te z kolekcji Hybrid. Oznacza to, że podłoże idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała dziecka, zapewniając przyjemne uczucie otulenia, podobne do tego w ramionach rodziców. Jest to przede wszystkim zasługa zastosowania sprężyn kieszeniowych, które działają od siebie niezależnie. Każda sprężyna ulega naciskowi odpowiedniemu z ciężarem i kształtami sylwetki, uwzględniając przy tym także pozycję snu. W ten sposób materac jest w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie dla ciała, jednocześnie pozwalając na prawidłowy rozwój i wzrost dziecka. Doskonałą propozycją jest tutaj model SleepMed Hybrid Comfort Plus. Posiada on w swoim wypełnieniu 7-strefową sprężynę typu Multi, która odpowiada za wysoki poziom wygody, a tym samym gwarantuje optymalne podparcie dla rozwijającego się kręgosłupa malucha. Co więcej, materac ten cechuje się także właściwościami higienicznymi, dzięki którym dziecko wypoczywa w czystym środowisku. Otwarta struktura wypełnienia bazująca na sprężynach pozwala na swobodny obieg powietrza uniemożliwiający magazynowanie się zanieczyszczeń.Najlepsze materace SleepMed dla osób w każdym wieku!

Materace SleepMed dla młodzieży

Wśród ofert materacowych SleepMed znajdziemy także wiele doskonałych modeli, które będą dobrym wyborem dla nastolatków. Jest to ten etap życia, w którym młody człowiek nadal intensywnie się rozwija, a tym samym potrzebuje odpowiedniego wsparcia dla swojego ciała w czasie snu. Świetnym rozwiązaniem może być zatem materac SleepMed Premium Plus. To produkt, który bazuje na wypełnieniu z innowacyjnej pianki termoelastycznej Celsius-Waterlilly idealnie dopasowującej się do anatomicznej budowy ciała użytkownika. Dzięki temu nastolatek otrzymuje indywidualne wsparcie dla swojej sylwetki, a jednocześnie odczuwa wysoki komfort. Ponadto materac jest podzielony na 7 pionowych stref, z której każda cechuje się innym stopniem twardości odpowiednim dla danej części ciała. W rezultacie strefa biodrowa zapewnia większą stabilność, a zaś strefa stóp większą miękkość. Takie rozwiązanie przekłada się na ogólne dostosowanie do potrzeb rozwijającego się ciała. Nie sposób także nie wspomnieć o tym, że model Premium Plus dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej, jak i wysokoelastycznej VPPHR cechuje się doskonałą trwałością, a tym samym wykazuje dużą odporność na eksploatację i codzinne użytkowanie. Materac SleepMed posłuży więc nastolatkowi przez cały okres jego rozwoju, nie ulegając odkształceniom i zniszczeniu, a zachowując swoje cenne właściwości.

Materace SleepMed dla dorosłych

W dzisiejszym szybkim tempie życia także dorośli wymagają odpowiedniego podłoża do snu, jakim są materace SleepMed. Możemy je dostać zarówno w mniejszych rozmiarach, takich jak 90×200 czy 100×200, które idealnie sprawdzą się osobom śpiącym w pojedynkę, jak i w większych, np. 160×200 czy 180×200 zalecanym partnerom współdzielącym jedną przestrzeń sypialnianą. Modele SleepMed są więc dedykowane osobom dorosłym o różnych potrzebach i preferencjach. Nie zapominajmy jednak, że nie bez znaczenia pozostaje tutaj kwestia wygody i dobrego wsparcia ciała. Warto więc zwrócić, chociażby uwagę na model SleepMed Hybrid Premium Plus. To materac cechujący się wysoką elastycznością punktową, która odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu stabilnego podparcia dla kręgosłupa dorosłego. Koniec końców szybkie tempo życia naraża go na różne schorzenia i dolegliwości bólowe, zwłaszcza podczas dużego wysiłku fizycznego czy wielogodzinnej pracy przy biurku. Materac ten jest więc rozwiązaniem, które pozwoli uśmierzyć wszelkie problemy związane z bólem pleców. Powierzchnia podłoża podpiera bowiem ciało “punktowo”, gwarantując indywidualne wsparcie dla każdej części ciała. Poza tym model Hybrid Premium Plus wyróżnia się doskonałą wentylacją, która pozwala na swobodną cyrkulację powietrza wewnątrz wypełnienia. Jest to zasługa zastosowania technologii Airforce – dzięki kanałom wentylacyjnym utworzonym w budowie materaca posiada on możliwość zapobiegania gromadzeniu się zanieczyszczeń, alergenów i wilgoci. To istotny aspekt dla tych, którzy zmagają się z objawami alergii czy innymi schorzeniami układu oddechowego.

Materace SleepMed dla osób starszych

Osoby starsze muszą jednak szczególnie zatroszczyć się o jakość swojego snu, gdyż często jest on zakłócony ewentualnymi chorobami. Dlatego też materace SleepMed to doskonałe rozwiązanie dla seniorów – charakteryzują się one właściwościami ortopedycznymi i przeciwodleżynowymi. Pianka termoelastyczna VitaRest zastosowana m.in. w materacu SleepMed Supreme zapobiega pogłębianiu się dysfunkcji np. kręgosłupa, ponieważ gwarantuje dla niego stabilne wsparcie w czasie całego wypoczynku. Poza tym materac poprawia krążenie krwi, co także skutkuje lepszym dotlenieniem tkanek. W efekcie osoby starsze nie muszą dłużej zmagać się z drętwieniem kończyn po porannym wybudzeniu. Wysokość materaca i jego sprężystość ułatwia również wstawanie z łóżka oraz kładzenie się, z czym często zmagają się właśnie seniorzy. Co więcej, jeśli wypoczywają oni na jednej przestrzeni wypoczynkowej ze swoim partnerem, jego ruchy nie są w stanie zakłócić wypoczynku. Modele SleepMed posiadają bowiem zdolność do redukcji drgań, a tym samym nie jesteśmy w stanie odczuć obecności drugiej osoby na materacu.

Materace SleepMed niezależnie więc od wieku są w stanie zagwarantować głęboki i regenerujący wypoczynek. Mimo wszystko jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zaznajomić się z właściwościami poszczególnych modeli, aby móc jak najlepiej dostosować podłoże do własnych preferencji i wymagań. Poza tym należy zwrócić uwagę, że osoby młode potrzebują stabilnego podparcia ze względu na ich nadal rozwijający się organizm.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Hybrid Comfort Plus, Premium Plus, Hybrid Premium Plus i Supreme są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.