Zdrowy sen jest możliwy tylko wtedy, gdy zadbamy o wysokiej jakości podłoże do spania. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie wyposażyć swoją sypialnię w komfortowy materac lub mamy możliwość jego wymiany. I co wtedy? Najlepiej rozważyć materac nawierzchniowy, który może znacząco wpłynąć na jakość wypoczynku. 

Czym wyróżnia się materac nawierzchniowy? 

Materac nawierzchniowy to nic innego, jak kilkucentymetrowa mata wypełniona innowacyjną pianką. Jego budowa znacząco odbiega od klasycznych materacy, jednak to wcale nie oznacza, że jest gorszy! Jak się okazuje, materac nawierzchniowy wyróżnia się unikalnymi cechami, dzięki którym jest w stanie:

  • zmienić twardość głównego materaca,
  • zwiększyć higieniczność i antyalergiczność podłoża do spania,
  • wyrównać powierzchnię,
  • zapewnić komfortowe warunki do wypoczywania.

Materac nawierzchniowy – rodzaje

Kiedy warto zainwestować w materac nawierzchniowy i jakie modele są dostępne w lokalnej ofercie?Na współczesnym rynku mamy dostęp do wielu produktów do spania, jednak najbardziej wśród wszystkich wyróżnia się materac nawierzchniowy. Produkt ten jest dostępny w trzech wariantach, które między sobą różnią się rodzajem wykorzystanej przy produkcji pianki. Przez to w miastach, takich jak Ciechanów znajdziemy:

  • modele miękkie, odpowiadające za zmniejszenie twardości podłoża do spania,
  • modele średnio twarde, odpowiadające za wyrównanie podłoża do spania,
  • modele twarde, odpowiadające za zwiększenie twardości podłoża do spania.

Ich wybór zależy od naszych indywiduowych wymagań odnośnie preferowanego rodzaju twardości. Warto zaznaczyć, że to subiektywne dla każdego z nas odczucie uzależnione jest od wagi użytkownika i w dużej mierze odpowiada za wsparcie kręgosłupa.

Kiedy zainwestować w materac nawierzchniowy? 

Z uwagi na swoje unikalne właściwości oraz budowę, materac nawierzchniowy sprawdzi się w niemal każdej sytuacji. Przede wszystkim modele dostępne w miastach, takich jak Zamość są używane do ochrony materaca głównego. Stanowią wówczas barierę zapobiegającą zabrudzeniu, np. napojem, a także uniemożliwiają wnikanie kurzu w głębsze warstwy podłoża do spania. Oprócz tego materac nawierzchniowy jest zalecany dla osób śpiących na wersalce. Wszystko z uwagi na fakt, iż wyrównuje powierzchnię, zapewnia antyalergiczne warunki oraz właściwe wsparcie ciała. Oznacza to, że każdy z nas może wyspać się w komfortowych warunkach, co przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Warto również wiedzieć, że materac nawierzchniowy można rolować i zabrać ze sobą w podróż! Przez to nawet łóżka hotelowe stają się wygodne!

Decydując się na zakup materaca nawierzchniowego – nie musimy się martwić o jakość i długość naszego snu! Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model i już dziś cieszyć się komfortowym wypoczynkiem we własnej sypialni, u znajomych czy w hotelu!