Wraz z wiekiem zmieniają się także wymagania i potrzeby człowieka. Osoby starsze potrzebują szczególnie komfortowych warunków, by móc spokojnie zadbać o swoje zdrowie i jakościowy wypoczynek. Seniorzy powinni spać na dobrze dobranych materacach, które zapewnią im odpowiednią regenerację mięśni i zadbają o ich zdrowie. Gdzie kupić model dopasowany do potrzeb osoby starszej i na co zwrócić uwagę?

Dlaczego jakościowy materac jest tak istotny?

Niestety wiek istotnie wpływa na problemy ze snem. Im jesteśmy starsi tym trudniej jest nam komfortowo wypoczywać. Wiele osób po 50 roku życia śpi zdecydowanie gorzej, a stan ten z upływem czasu coraz bardziej się pogłębia. Na jakość wypoczynku wpływają oczywiście choroby, które są bardzo częste u osób w starszym wieku. Problemy ze stawami, kręgosłupem, czy układem krążenia bezpośrednio rzutują na samopoczucie, które za to istotnie wpływa na spokojny sen. Wiele osób w podeszłym wieku śpi na kanapach, czy wersalkach, które nie są przystosowane do nocnego wypoczynku. To zbyt twarde podłoża, które nie wpływają dobrze na zdrowie kręgosłupa i są jednym z powodów bólu, czy bezsenności. Jak wiadomo, seniorzy w wielu przypadkach nie mają jednak tak dużej emerytury, by móc zakupić nowy materac bazowy. Wtedy świetnym rozwiązaniem może okazać się zakup materaca nawierzchniowego, który wyrówna powierzchnię i zmodyfikuje stopień twardości kanapy, czy wersalki.

Jaki materac wybrać?

Czy w Twoim mieście można kupić materac dla seniora?Przede wszystkim powinien on być bardzo wysokiej jakości. Najlepszym rozwiązaniem są elastyczne modele, które idealnie dopasowują się do krzywizn ciała, a jednocześnie zapewniają solidne podparcie dla kręgosłupa, głowy, czy szyi. Zbyt twardy materac może powodować bóle mięśni i być powodem powstawania wad postawy. Grunt, to wybrać idealny stopień twardości dopasowany do potrzeb i wymagań seniora. Dobrym wyborem może okazać się materac ortopedyczny, który ma właściwości przeciwodleżynowe i przeciwbólowe. Rozwiązanie to spodoba się szczególnie osobom w trakcie rehabilitacji, po operacjach i wszystkim potrzebującym jakościowego wypoczynku. Pamiętaj, że stopień twardości musisz dobrać w zależności od wagi użytkownika. Osoby do 80 kilogramów mogą spać na modelach średnich, natomiast te ważące ponad 100 kilogramów powinny wybierać modele bardzo twarde.

Odpowiednie wypełnienie

Rynek oferuje wiele modeli materaców o różnych właściwościach. Bardzo istotne jest ich wypełnienie, które jednocześnie warunkuje ich zastosowanie. Jeśli senior potrzebuje solidnego podparcia dla całego ciała i ułatwienia we wstawaniu z łóżka modele sprężynowe będą dla niego świetnym rozwiązaniem. Są one niesamowicie wytrzymałe i kompleksowo dbają o zdrowie użytkownika. Dobrym wyborem będzie także zakup materaca piankowego, lub lateksowego. Modele o tym wypełnieniu charakteryzują się dużą elastycznością i świetnie dopasowują się do krzywizn ciała użytkownika. Dzięki temu kręgosłup i mięśnie seniora są odciążone, a on czuje się komfortowo i bezpiecznie. Kupując podłoże osobie w podeszłym wieku koniecznie zwróć uwagę na jego skład – dobrze, jeśli będzie ono antyalergiczne. Wiele modeli o różnych właściwościach oferują materace Sokołów Podlaski i Krasnystaw. Koniecznie sprawdź ofertę i zakup najwyższej jakości podłoże!