W dzisiejszym zabieganym świecie coraz więcej osób poszukuje materacy, które nie tylko zapewnią komfort, ale również będą wspierać zdrowie kręgosłupa i poprawią jakość snu. Jednym z liderów w tej dziedzinie jest marka SleepMed, która dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym rozwiązaniom oferuje materace o wyjątkowych właściwościach prozdrowotnych. A czym się wyróżniają? I co jeszcze wyróżnia SleepMed na tle konkurencji?

Czym dokładnie są materace SleepMed i co je wyróżnia?

Materace SleepMed to produkty premium, zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie i wsparciu zdrowotnym dla użytkowników. W dużej mierze znane są z posiadania statusu wyrobu medycznego. Oznacza to, że spełniają rygorystyczne normy i standardy, które pozwalają na ich klasyfikację jako produktów wspomagających zdrowie, a nawet leczenie różnych dolegliwości, np. w czasie rehabilitacji. Oznacza to, że idealnie sprawdzą się u:Jakie są korzyści zdrowotne związane z materacami SleepMed?

  • osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa,
  • osób z wadami postawy,
  • osób w okresie rekonwalescencji,
  • osób zmagających się z bólem kręgosłupa,
  • osób chcących w profilaktyczny sposób zadbać o stan zdrowia swojego kręgosłupa.

Ponadto wszystkie materace SleepMed posiadają certyfikat jakości AEH. Potwierdza on, że zostały przetestowane pod kątem czterech najważniejszych dla każdego podłoża do spania parametrów – czyli ergonomii, higieny, klimatu i twardości. Nie ma się zatem co dziwić, że materace SleepMed to synonim jakości, komfortu i zdrowego snu, który znacząco wpływa na poprawę jakości życia. A z czego to wynika?

Innowacyjne technologie – czyli zapewnij sobie komfortowe wypoczynek!

Materace SleepMed posiadają 7 stref komfortu, które dostosowują się do anatomicznej budowy ciała, oferując odpowiednie wsparcie dla każdej jego części, w tym głowy, barków, ud czy stóp! Każda strefa jest zaprojektowana tak, aby zapewniać odpowiednią twardość i elastyczność, co pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy kręgosłupa, a także redukcji punktów nacisku. Ponadto wszystkie materace SleepMed są wykonane z materiałów najwyższej jakości, które są trwałe, hipoalergiczne i przyjazne dla środowiska. Zastosowanie takich materiałów zapewnia nie tylko długowieczność materaca, ale także zdrowy oraz bezpieczny sen. Nie ma co ukrywać – innowacyjne technologie zastosowane w materacach SleepMed sprawiają, że są one jednymi z najlepszych dostępnych na rynku. A co zasługuje na szczególną uwagę? Jakie technologie mają największy wpływ na Twój sen?

Technologia Airforce

Jedną z kluczowych innowacji w materacach SleepMed jest technologia Airforce. Rozwiązanie to zapewnia nie optymalną cyrkulację powietrza wewnątrz wypełnienia, a maksymalny obieg powietrza. Wynika to z innowacyjnych możliwości, jakie daje specjalna wielostrefowa technologia nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Wówczas nacięcia powstają zarówno w pionie, jak i poziomie. W praktyczne oznacza to, że całe ciepło oraz wilgoć, jakie wytwarza organizm w czasie snu, jest kierowane do otwartych komór, czyli jam. Przy pomocny naturalnych ruchów ciała, takich jak przewracanie się z jednego boku na drugi, jego ono wypychane na zewnątrz i zastępowane nowym, świeżym powietrzem. Rozwiązanie to wykorzystano w nowoczesnej piance FlexiFoam oraz wysokoelastycznej piance VPPHR, która stanowi podstawę wypełnienia materaców SleepMed.

Technologia regulacji twardości

Dwie innowacyjne kolekcje materacy SleepMed są w stanie zaoferować Ci komfort, o jakim jeszcze nie słyszałeś/aś! Zostały one wyposażone w ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest®. Oznacza to, że rozpięciu pokrowca możesz wyjąć ją i przełożyć na drugą stronę podłoża do spania. Wówczas jesteś w stanie stworzyć dla siebie aż 4 stopnie twardości! A jak je otrzymać? Wystarczy, że ułożysz pianki w następującej kolejności:

  • układ beżowa – zielona – biała gwarantuje średnią twardość materaca,
  • układ beżowa – biała – zielona gwarantuje idealne podparcie dla osób cięższych oraz wszystkich tych, którzy borykają się z problemami z kręgosłupem,
  • układ zielona – biała – beżowa gwarantuje konfiguracje cechująca się bardzo wysoką sprężystością,
  • układ biała – zielona – beżowa gwarantuje najtwardszą wersję, polecaną osobom ciężkim.

Wydaje Ci się, że to za mało? Nie martw się, SleepMed zadbało o potrzeby każdego użytkownika, nawet tego z wysokimi wymaganiami. W ofercie znajdują modele z dwóch innych kolekcji, posiadające oprócz ruchomej warstwy pianki termoelastycznej, także odpinany top. Dzięki niemu możesz osiągnąć dodatkowo dwa różne stronie twardości, czyli w sumie aż 6 stopni twardości! Teraz z pewnością się zdrowo wyśpisz!

Technologia zastosowana w pokrowcach

Marka SleepMed zdaje sobie sprawę z tego, że nie bez znaczenia jest także pokrowiec na materac. W praktyce oznacza to, że w dwóch kolekcjach wykorzystano nowoczesny pokrowiec Merced z taśmą 3D, który nie tylko świetnie się prezentuje, ale także ma miłą w dotyku dzianinę. Oprócz tego pokrowiec posiada specjalne perforacje na swojej powierzchni, dzięki czemu gwarantuje odczuwalny efekt masażu. Drugą opcją w pozostałych dwóch kolekcjach jest pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D. Jest on stylowy, miły w dotyku i wytrzymały. Co więcej – daje nieustającej czystości i świeżości podczas snu. Wynika to z nasączenia dzianiny apreturą Purotex® wykorzystującą technologię aktywnych probiotyków, które zmniejszają ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca o 93,7%, zapewniając tym samym świeże i czyste środowisko do wypoczywania. A co je łączy? Przede wszystkim oba modele posiadają zamek, przez co można je z łatwością ściągnąć i wyprać. Pozwala to na zachowanie higienicznego środowiska wypoczynku.

Materace SleepMed oferują szereg korzyści zdrowotnych, które mogą znacząco poprawić komfort życia i samopoczucie. Dzięki zaawansowanym technologiom i wysokiej jakości materiałom wspierają prawidłowe ułożenie ciała. Co więcej – są w stanie zredukować ból pleców, chronić przed alergenami czy poprawić jakość snu!

wyrob

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.