Niezwykle wstydliwym problemem dzisiejszych czasów jest m.in. nadmierna potliwość ciała. To schorzenie, które potrafi nie tylko utrudniać codzienne funkcjonowanie, ale także przyczyniać się do gorszej jakości wypoczynku. Kluczowym aspektem staje się więc dobór odpowiedniego materaca – może on w pewien sposób rozwiązać problem nadmiernej potliwości, a tym samym lepiej zatroszczyć się o nasz zdrowy sen. Na co jednak warto zwrócić uwagę wybierając idealne podłoże do snu SleepMed? W tym artykule przedstawiamy kluczowe właściwości!

Materace SleepMed o dużej przewiewności

Aby uniknąć problematycznego pocenia się w czasie snu, zwłaszcza podczas ciepłych, letnich nocy, przede wszystkim należy sprawdzić, czy nasz model materaca posiada zdolność do samodzielnej wentylacji. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ pozwala ona na swobodny obieg powietrza wewnątrz wypełnienia materaca. Jeśli nie jest to możliwe, nasza skóra również nie może oddychać, nie ma kontaktu z powietrzem, co właśnie często skutkuje nadmiernym poceniem się. To z kolei przyczynia się do gromadzenia się martwego naskórka i potu nie tylko na powierzchni materaca, ale także w jego głębszych warstwach. Ostatecznie więc nie możemy cieszyć się higienicznym wypoczynkiem, a problem ulega większemu pogłębieniu. Nie dotyczy to jednak materacy SleepMed, które są wyposażone w technologię Airforce. Jest to rozwiązanie, które polega na nacinaniu warstw wypełnienia w specjalną kratkę wentylacyjną tworzącą kanały wentylacyjne – to one umożliwiają właśnie swobodny obieg powietrza w otoczeniu wypoczynku. Tym samym ciepło oraz wilgoć są skutecznie odprowadzane z materaca, a na ich miejsce wraca świeże powietrze. W rezultacie więc nasze ciało nie ulga nadmiernemu poceniu. Doskonałym tego przykładem jest tutaj model SleepMed Comfort Plus. Wyróżnia się on dużą przewiewnością, która znacząco podnosi higienę wypoczynku.Jaki materac SleepMed wybrać przy problemach z potliwością?

Materace SleepMed wykorzystujące naturalne materiały

Na problem nadmiernej potliwości podczas snu wpływa także to, z jakich materiałów jest wykonany Twój materac. Jeśli są to syntetyczne komponenty, które nie posiadają zdolności do samodzielnej wentylacji, z dużym prawdopodobieństwem to właśnie one stanowią źródło tej dokuczliwej dolegliwości. Warto więc postawić na materace SleepMed wykorzystujące naturalne materiały cechujące się dużą przewiewnością. Przede wszystkim bazują one na piance wysokoelastycznej HR Bio, która posiada otwartokomórkową strukturę umożliwiającą optymalną cyrkulację powietrza. Nie inaczej jest w przypadku pianki wysokolestycznej Naturalis czy termoelastycznej Visco Bio. Są to materiały zdolne do samodzielnej wentylacji, które ponadto posiadają naturalne substancje, takie jak olej sojowy czy rycynowy wykazujące się właściwościami hipoalergicznymi. Nie pozwalają one więc na magazynowanie się potu i martwego naskórka wewnątrz wypełnienia, a tym samym nie doprowadzają do pogłębienia się dolegliwości. Co więcej, model SleepMed Natura Plus opiera się na zastosowaniu włókien lnu, które skutecznie odprowadzają wilgoć z materaca. Posiadają one również właściwości termoregulujące, co przekłada się na uzyskanie optymalnej temperatury w czasie wypoczynku i tym samym nie pozwala na nadmierne pocenie się ciała. Materac chroni je przed przegrzaniem, w szczególności podczas upalnych nocy. Podobnymi właściwościami cechuje się także bawełna organiczna, która też jest stosowana w produktach SleepMed. To materiał doskonale przepuszczający powietrze, dzięki czemu skóra użytkownika nie ulega nadmiernemu poceniu się.

Pokrowce Merced i Probiotex w materacach SleepMed

Dużą rolę w rozwiązywaniu problemu pocenia się w czasie snu odgrywa również pokrowiec materaca. Warto więc zastanowić się nad zakupem jednego z modeli SleepMed, których pokrowiec ponownie może pochwalić się doskonałą wentylacją. Przykładowo pokrowiec Merced zaprojektowano w taki sposób, aby zapewniał wysoką oddychalność wypełnienia, a tym samym gwarantował przyjemne uczucie orzeźwienia w czasie wypoczynku. Za te walory jest odpowiedzialna m.in. elastyczna taśma 3D, którą zastosowano na bokach pokrowca. Usprawnia ona wentylację wkładu i skutecznie odprowadza wilgoć, dzięki czemu materac pozostaje chłodny, nawet podczas największych upałów. Co więcej, pokrowiec Merced jest nasączony specjalną apreturą, która także przyczynia się do zwiększenia przewiewności materaca, tym samym zapobiegając magazynowanie się wilgoci wewnątrz wypełnienia produktu. W tej kwestii nie odbiega również pokrowiec Probiotex – oprócz taśmy 3D posiada też przyjazną dla skóry dzianinę Tencel. To materiał, którego zadaniem jest zwiększenie wentylacji wkładu i zapewnienie chłodzenia materaca w czasie jego użytkowania. W efekcie nasze ciało nie ulga nadmiernemu poceniu się, a sen pozostaje w pełni higieniczny.

Dobrym rozwiązaniem wydaje się być zatem materac SleepMed Supreme Plus. Jest on wyposażony w pokrowiec Probiotex, który odpowiada za zwiększenie przewiewności wypełnienia. Ponadto taśma 3D i materiał Tencel pozwalają na regulację temperatury podczas snu oraz skutecznie odprowadzają wilgoć, utrzymując w środowisku wypoczynku wyłącznie świeże powietrze.

A może mata kokosowa SleepMed?

Nie wiele użytkowników z kolei wie, że problem nadmiernego pocenia się może również rozwiązać zakup maty kokosowej SleepMed. Choć w głównej mierze jest to produkt odpowiedzialny za zwiększenie twardości materaca, to jednak wyróżnia się także właściwościami higienicznymi. Zapewnia bowiem sprawniejszą cyrkulację powietrza wewnątrz wypełnienia, co sprawia, że wilgoć i ciepło są skutecznie odprowadzane, a tym samym my cieszymy się suchą i chłodną powierzchnią do spania. Poza tym warto wiedzieć, iż włókna kokosowe są bardziej odporne na rozwój pleśni, co dla osób z problemem potliwości jest dodatkowym atutem – wilgotne i ciepłe środowisko zdecydowanie sprzyja pogłębianiu się tej dolegliwości. Uwzględnienie więc maty kokosowej w swoim materacu SleepMed może znacząco przyczynić się do zwiększenia higieny środowiska wypoczynku.

Wybór odpowiedniego materaca przy problemie nadmiernej potliwości okazuje się zatem być istotnym krokiem. Przede wszystkim jednak warto postawić na produkty SleepMed, które wyróżniają się zdolnością do samodzielnej wentylacji czy zastosowaniem naturalnych materiałów zapewniających zachowanie optymalnej temperatury snu. Dużą rolę odgrywa tutaj także odpowiedni pokrowiec, a dla bardziej wymagających użytkowników zalecane jest nabycie maty kokosowej SleepMed – to produkt skutecznie odprowadzający wilgoć oraz ciepło.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Comfort Plus, Natura Plus, Supreme Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.