Materace piankowe są szeroko dostępnymi produktami, a fakt posiadania zróżnicowanych pianek nadających im indywidualnych cech sprawia, że zostały jednymi z najczęściej wybieranych materacy na rynku. Dlaczego materace piankowe są takie popularne oraz jakie właściwości mają poszczególne pianki?

Czym charakteryzują się materace piankowe?

Materac nie jest tylko dodatkiem do łóżka, ale wyjątkowo wspomagającym nasze zdrowie podłożem. Zapewni nam zdrowy układ mięśniowo-kostny poprzez stabilizację kręgosłupa i umożliwienie regeneracji mięśni, niezwykle higieniczny sen oraz lepsze samopoczucie. Materac piankowy to nic innego, jak zwykły materac, który jako wypełnienie posiada najczęściej dwa (rzadziej trzy) rodzaje pianek, nadających mu różne cechy. Rodzaj wybranego podłoża ma kluczowe znaczenie, ponieważ materace piankowe należy dobierać tak, jak większość materacy – uwzględniając pewne czynniki. Do nich należy między innymi waga (im cięższy użytkownik tym twardszy materac), ponieważ ma ona znaczący wpływ na szybkość odkształcania materaca. Istnieje także możliwość wystąpienia materaca piankowego w połączeniu ze sprężynami – mówimy wtedy o materacu hybrydowym.

Zalety materaca piankowego

Jaki materac piankowy wybraćWybór materaca do spania zależy od naszych indywidualnych preferencji, które zmieniają się wraz z wiekiem oraz zmianami w naszym ciele. Warto zatem znać zalety poszczególnych rodzajów materacy i móc odpowiednio dopasować je do swoich potrzeb. Jeśli chodzi o materace piankowe, to są one idealnym wyborem dla osób szukających ekonomicznego rozwiązania z jednoczesnym uwzględnieniem optymalnego podpierania całego ciała podczas odpoczynku. Wkład składający się z pianki umożliwia idealne dopasowanie się do ciała, a także utrzymanie komfortowej temperatury w czasie snu oraz uczucie otulenia. Materace piankowe cechują się także niezwykle wysokim poziomem higieny oraz antyalergiczności, przez co nadają się idealnie dla alergików.

Rodzaje używanych pianek

Materace piankowe charakteryzują się zastosowaniem różnych pianek, które nadają indywidualnych cech. Do najczęściej używanych pianek, które znajdziemy w salonie w Gdańsku należą pianki wysokoelastyczne, które często stanowią bazę. Jest ona niezwykle wytrzymała i odpowiada za odpowiednią twardość, sprężystość oraz elastyczność. Często stosowana jest także pianka termoelastyczna, która reaguje na temperaturę ludzkiego organizmu i ciężar, przez co odpowiednio dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała. Odpowiada także za poprawę krążenia oraz rozluźnienie mięśni. Wyróżnić można również piankę lateksową (blat lateksu), odpowiedzialną za oddychającą strukturę materaca oraz dodatkowe właściwości antyalergiczne. Szczególnie polecany alergikom jest model Hilding Melody.

Materace piankowe stanowią sprężyste oraz stabilne podłoże dla osób, które nie przepadają za materacami sprężynowymi. Odpowiedni ich wybór zależy jednak od indywidualnych preferencji oraz stanu zdrowia, dlatego warto dowiedzieć się więcej na ten temat i mieć pewność jaki materac wybrać.