Materace sprężynowe to klasyczne rozwiązanie, które stanowi prawdziwą gwarancję zadowolenia. W ostatnim czasie jednak wskazana kategoria zdecydowanie się “rozrosła” i na rynku znajdziemy naprawdę wiele tego typu modeli. Zatem, jaki materac wybrać?

Materace sprężynowe: niezaprzeczalny klasyk!

Materace sprężynowe należą to niekwestionowanych klasyków. Uważane są one za jedne z najbardziej trwałych,. Sprawdzą się świetnie praktycznie dla każdego, ze względu na wysokiej jakości podparcie jakie oferują. Powoli jednak odchodzi się od klasycznych rozwiązań tego typu na rzecz sprężyn kieszeniowych. Co to oznacza? Każda sprężyna została tutaj umieszczona w osobnej kieszeni, dlatego całość jest w stanie w indywidualny sposób reagować na nasz ciężar ciała i dostosowywać się do krzywizn anatomicznych jego użytkownika. Zastosowane rozwiązanie również świetnie przedłuża żywotność produktu, dzięki czemu swoimi pozytywnymi właściwościami będzie mógł nas cieszyć przez naprawdę długi czas! Świetnym rozwiązaniem jest przykładowo Hilding Cha-Cha. Dlaczego? Wykazuje on naprawdę wysoką elastyczność punktową, lecz jednocześnie, za sprawą pianki Velvet Touch jest niezwykle sprężysty i posiada optymalną twardość. Sprawdzi się nawet dla osób o podwyższonej masie ciała.

Sprężyny multipocket

Jaki materac sprężynowy wybrać?W przypadku materacy typu Multipocket również zastosowane zostało umieszczenie każdej sprężyny w osobnej kieszeni, lecz w tym przypadku mają one znacznie mniejszą średnicę, a co za tym idzie jest ich zdecydowanie więcej. Dzięki temu zakupiony przez nas materac do spania bez wątpienia będzie w stanie zagwarantować nam spokojnie przespanę noc. Tutaj pod lupę weźmy model, jakim jest Hilding Electro. Unikalne sprężyny zestawiono razem z pianką hybrydową Fusion, która nie tylko jest szczególnie wygodna, lecz również odporna na wilgoć. Jednocześnie produkt posiada odpinany top z pianką Visco, który daje możliwość dopasowania twardości do naszych aktualnych potrzeb, przez co świetnie sprawdzi się chociażby dla osób, które muszą borykać się z dużymi wahaniami wagi, jakie spowodowane mogą być chociażby chorobami.

Czym są sprężyny Pocket Plus?

Technologię umieszczania każdej sprężyny w osobnej kieszeni wykorzystuje się również w przypadku sprężyn Pocket Plus. Te jednak odznaczają się na tle innych swoją wysokością – mają aż piętnaście centymetrów, dzięki czemu zapewniają naprawdę duży komfort. Znajdziemy je chociażby w materacu Hilding Lambada. Optymalna sprężystość oraz wysoka elastycznosć puntkowa jest zagwarantowana. Właśnie omawiane wypełnienie zostało tutaj zestawiona między innymi z lateksem, który zmniejsza napięcie mięśniowe. Zastanawiasz się, gdzie możesz zobaczyć na żywo wybrane modele? Zapraszają salony w Gdańsku!

Jaki materac wybrać – bez wątpienia sprężynowe sprawdzą się naprawdę dobrze. Jesteśmy przekonani, że każdemu uda się znaleźć optymalne rozwiązanie!