Niejednokrotnie słyszeliśmy, że przeciwieństwa się przyciągają. Być może to tylko błahe powiedzenie, ale na pewno czasem ma odniesienie do rzeczywistości. Pary z dużą różnicą wzrostu i wagi zdarzają się coraz częściej, na szczęście coraz mniej osób zwraca uwagę na konwenanse. Niestety czasem takie różnice w anatomii partnerów mogą być problematyczne, chociażby przez niewygodny materac… Właśnie dla takich par powstał Hilding Salsa!

Model Hilding Salsa, to materac piankowy, który szczególnie sprawdzi się u par ze znaczną różnicą wzrostu i wagi. Został stworzony z pianki Flexifoam, która gwarantuje śpiącemu bezpieczne wsparcie i wygodne podłoże. Druga pianka, która składa się na całość modelu Salsa, to termoelastyczna pianka Visco. Pianka ta dostosowuje się do anatomii użytkownika uwzględniając temperaturę jego ciała. Jej zastosowanie daje uczucie otulenia i niebywałego komfortu. Dzięki użyciu tych dwóch tworzyw, można zaobserwować znaczne zmniejszenie napięcia mięśni podczas snu, co przekłada się na budzenie się będąc wypoczętym i w pełni zregenerowanym. 7 zróżnicowanych stref twardości, które zostały wytworzone w Hilding Salsa dają świetne wsparcie całemu kręgosłupowi i reagują tylko na konkretne punkty nacisku, co pomaga w spokojnym śnie, kiedy śpimy z partnerem obok. Materac się nie odkształca, nie ma wyczuwalnych nierówności czy drgań, kiedy osoba obok nas wstaje lub się porusza. Świetne rozwiązanie dla par, ale nie tylko…

Materac medyczny, którego potrzebujesz!

Hilding Salsa - miękkość i komfortHilding Salsa oprócz tego, że jest materacem stworzonym z myślą o parach, to ma również właściwości prozdrowotne. Nie jest zwykłym materacem, który zapewnia tylko wygodę. Ma też cechy, dzięki którym uzyskał status wyrobu medycznego w klasie I. Model ten przeszedł bardzo dużo restrykcyjnych badań i jest polecany jako materac o właściwościach przeciwdziałających powstawaniu odleżyn, co jest ważne dla osób po kontuzjach albo takich, które większość dnia muszą spędzać w łóżku. 7 stref twardości sprawia, że ciało ma dobre wsparcie i nie wtapia się w materac, co zapobiega odczuciu zapadania się. Podłoże jest sztywne i odpowiednio twarde, a pianka Visco tworząca zewnętrzną warstwę otula całe ciało i gwarantuje choremu komfortowy sen. Pianki użyte w Hilding Salsa są wysokiej jakości, dają stabilne i przyjemne wypełnienie, są odpowiednie dla osób w każdym wieku i z różnymi problemami układu mięśniowo-szkieletowego. Jeżeli chcemy zadbać o nasze mięśnie, kręgosłup, ale i skórę – model Salsa będzie najlepszym wyborem właśnie dla nas.

Pokrowiec Tencel czy Velvet?

Oprócz przystosowanego materaca zarówno dla par, jak i osób starszych – Hilding zadbał o różnorodność swojego produktu. Model materaca piankowego Salsa można wybrać w zestawie z pokrowcem Tencel lub Velvet. Tencel, to pokrowiec stworzony z włókien wiskozowych, a te cechują się bardzo wysokim absorbowaniem wilgoci z otoczenia, co pozwala zachować odpowiednią higienę snu. Wiskoza jest naturalna, więc nie ma mowy o podrażnieniach i otarciach, które mogłyby przeszkadzać w spokojnym i wygodnym spaniu. Tencel został stworzony z myślą o alergikach. Tak samo zresztą jak drugi pokrowiec, Velvet. Jest to pokrowiec bardzo delikatny i miękki. Do jego stworzenia użyto technologii Purotex, dzięki której naturalne probiotyki znajdujące się w mikrokapsułkach zwalczają na bieżąco alergeny, które mogą powodować trudności w przechodzeniu astmy czy zaostrzać alergię na kurz. Kapsułki, które wypełniają pokrowiec Velvet pękają i pomagają utrzymywać środowisko materaca wolnym od alergenów, co na pewno korzystnie wpływa na samopoczucie najbardziej wrażliwych osób. Jeden i drugi pokrowiec mają zamki, więc można je zdjąć i śmiało wyprać w temperaturze 60 °C.