Oprócz dbania o rozwój i zdrowie naszych dzieci, bardzo ważne jest dla nas ich bezpieczeństwo. Chcemy, aby ich zabawki były wykonane z dobrych materiałów, ubranka dawały ciału naturalną ochronę, a meble w pokoju były dostosowane dla najmłodszych. Dbamy o każdy najmniejszy szczegół, żeby nasz maluch miał wygodną i bezpieczną przestrzeń. Hilding wyprodukował model dziecięcego materaca Safety Smyk, który został stworzony z myślą o niemowlętach i ich bezpieczeństwu. Jeśli chcesz zadbać o komfort dla siebie, ale również i dla Twojego bobasa – ten materacyk będzie strzałem w dziesiątkę!

Hilding Safety Smyk został złożony z dwóch pianek. Jedną z nich jest pianka Velvet Touch, profilowana i wysoka na około 10 cm. Drugą pianką jest Flexifoam, która nadaje materacowi bezpieczny, wysoki kształt. Boczki materacyka mają 12 cm wysokości. Jest to świetne rozwiązanie dla ruchliwego i ciekawskiego malucha. Innowacyjna pianka Velvet Touch nadaje podłożu elastyczności i dużej sprężystości, przez co małe ciałko naszego dziecka jest w odpowiedni sposób wspierane, a kręgosłup czuje się na nim swobodnie. Dzięki podwyższonym krawędziom, materacyk może być wykorzystywany również poza łóżeczkiem malucha. Można zabierać go wszędzie tam, gdzie będzie nam niezbędny i nasze dziecko będzie miało zapewnione bezpieczeństwo w każdej sytuacji, nawet u bezdzietnych znajomych. Safety Smyk może również pełnić funkcję przewijaka.

Materac wyprofilowany tak, aby dziecko było bezpieczne.

Hilding Safety Smyk - pianka Velvet Touch Safety Smyk jest materacykiem, który przede wszystkim został stworzony z troską o bezpieczeństwo niemowlaka. Jest przystosowany dla dzieci już od pierwszego dnia ich życia. Surowce, z których został wyprodukowany są starannie wyselekcjonowane i stanowią w połączeniu bardzo dobre podłoże dla najbardziej wymagającego ciałka. Wypełnienie materaca zostało wyprofilowane w taki sposób, że jego boki są wyższe od podstawy materaca, co daje w wyniku kształt łódeczki. Zabieg ten ma zapewnić dziecku bezpieczeństwo, bo dużo trudniej wypaść z materaca, który ma wyższe krawędzie. Małe dzieci mogą się wiercić i kręcić, a my często mamy ochotę pilnować ich cały czas. Z materacykiem Safety Smyk będzie to łatwiejsze, bo mamy dodatkowe zabezpieczenie, które odciąży trochę naszą głowę od zmartwień. Materac ten otrzymał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, co gwarantuje nam, że będzie świetnym wyborem dla naszego malucha i jego łóżeczka. Wkład dostępny jest w dwóch rozmiarach: 60/120 cm i 70/140 cm, więc każde łóżeczko dla naszego malucha na pewno dobrze się z nim zgra. Producent wszystkie dziecięce wypełnienia przepuszcza przez detektor metalu, dzięki czemu mamy pewność, że dziecko będzie mogło spać spokojnie i bezpiecznie. A spokój naszego dziecka, to przecież nasz spokój. Warto w niego zainwestować.

Wodoodporny pokrowiec Lotus.

Razem w zestawie z Hilding Safety Smyk dostajemy pokrowiec Lotus, który ma nam pomóc w zapewnieniu dziecku bezpiecznego i zdrowego snu. Pokrowiec jest biały i ma na sobie beżowe wzory różnych zwierzątek, co świetnie nadaje jeszcze bardziej dziecięcego klimatu pokoikowi. Jest antyalergiczny i wolny od wybielaczy optycznych. Jest nieprzemakalny, w całości odporny na wilgoć i wodę, a nawet różne oleiste substancje, np. oliwkę. Jeżeli powstaną tylko lekkie zabrudzenia i nie ma potrzeby prać całego pokrowca, to można spokojnie użyć wilgotnej ściereczki i przetrzeć powstałe nieczystości. Pokrowiec jest oczywiście zdejmowalny i można go prać w temperaturze do 40°C, dzięki czemu mamy pewność, że łóżeczko naszego malucha będzie zawsze świeże i czyste.