Osoby starsze, które głównie spędzają czas w łóżku, często narażone są na odleżyny. To samo dotyka ludzi, którzy doznają kontuzji i muszą przejść długą rekonwalescencję, zdarza się, że przez dłuższy czas leżąc. Aby nie dopuścić do problemu z odleżynami i zapewnić wygodny wypoczynek w łóżku, Hilding stworzył model Rumba, który idealnie sprawdzi się w takich kryzysowych sytuacjach. Jeżeli chcemy zadbać nie tylko o mięśnie i kręgosłup, ale również o skórę, warto zastanowić się nad tą opcją.

Hilding Rumba w walce z odleżynami!

Model ten uzyskał status wyrobu medycznego w klasie I, co daje gwarancję, że przeszedł wiele restrykcyjnych badań i nadaje się do używania przez najbardziej potrzebujące osoby. Rumba nie dość, że wykazuje działanie prozdrowotne przez przyjazne dla kręgosłupa wypełnienie, to jeszcze zapewnia komfort osobom narażonym na powstawanie odleżyn. Wypełnienie tego materaca zostało dobrane w taki sposób, że nacisk ciała na materac rozkłada się na całej jego powierzchni, a w miejscach zwiększonego nacisku uzyskujemy mocniejsze wsparcie dla ciała. Stosowanie Hilding Rumba zapobiega w ten sposób powstawaniu odleżyn, niwelując prawie w całości nacisk tkanek miękkich na kości. Nie tylko więc sen na tym materacu jest przyjemny i wygodny, ale i długi odpoczynek po wszelkiego rodzaju kontuzjach czy w przypadku, kiedy osoba nie jest się w stanie zbyt dużo poruszać.

Dwa rodzaje pianek w Hilding Rumba.

Hilding Rumba - prozdrowotne korzyściWkład materaca Hilding Rumba został stworzony z dwóch pianek. Jedną z nich jest pianka Velvet Touch, która jest wysokoelastyczna i profilowana, co daje zabezpieczenie dla ciała przed jego niewygodnym zapadaniem się. Jest ona zaliczana do pianek średnio twardych i sprężystych, co zapewnia mocne wsparcie w miejscach na materacu, na które występuje większy nacisk. Jej wysokość to 12,5 cm. Drugą jest pianka Visco, której termoelastyczność odpowiadając na temperaturę ciała śpiącej osoby – dopasowuje materac do jego ułożenia. Zastosowanie tego rozwiązania daje uczucie dogłębnej regeneracji i pozwala odczuwalnie zmniejszyć napięcie mięśni śpiącego. Pianka ta zajmuje 7 cm materaca. Połączenie tych pianek daje nam elastyczne i wytrzymałe podłoże, które dopasowuje się do naszego ciała i sprawia, że nie odczuwamy żadnych nieprzyjemnych miejsc na materacu. Wkład dopasowuje się do naszej anatomii, co daje poczucie, jakbyśmy leżeli na czymś stworzonym specjalnie pod wymiary i cechy konkretnie naszego ciała. Na Rumbie nasze mięśnie mają okazję pozbyć się napięcia, a kości odpocząć.

Pokrowiec Velur czy Elips? Co wybrać?

Kupując model Hilding Rumba producent stawia nas przed wyborem odpowiedniego dla nas pokrowca. Mamy wybór między pokrowcem Elips, który wykonany został z miękkiej i przyjemnej w dotyku dzianiny, a pokrowcem Velur, który gwarantuje welurowe wykończenie. Pokrowiec Elips zapewnia nam wysoką elastyczność, która pozwala materacowi jeszcze lepiej dopasować się do ciała na całej jego powierzchni. Taśma 3d, którą zastosowano w tym pokrowcu, gwarantuje nam dobrą wentylację całego wkładu i higieniczny sen. Elpis jest pralny w temperaturze 60°C. Pokrowiec Velur oprócz delikatnego wykończenia, jest jednostronnie pokryty pianką Visco, która pachnie lawendą. Specjalna impregnacja przeciwdziała tworzeniu się pleśni w materacu. Velur pozbywa się w bezpieczny dla środowiska sposób pokarmu dla roztoczy, co zapewnia najwyższą higienę w całym materacu. Można go prać w temperaturze 40°C. Wybór należy do nas, zależnie od naszych preferencji możemy zdecydować się na któryś z dwóch świetnych pokrowców, które bardzo dobrze spiszą się w połączeniu z Hilding Rumba.