Spa nierozerwalnie kojarzy nam się z relaksem, odpoczynkiem i pielęgnacją. Jednak by zaznać odrobiny luksusu, nie musimy nawet wychodzić z domu, gdyż sami możemy przeprowadzić zabiegi związane z domowym spa! Co więcej, dedykuje się je zarówno kobietom, jak i mężczyznom. A jaka jest różnica?

Na czym polega domowe spa? 

Najprościej mówiąc, domowe spa to seria kilku zabiegów, które mają na celu zadbać o stan naszej skóry czy włosów. Jednak mało kto pamięta, że dodatkowo uspokaja oraz obniża poziom stresu. Wyróżnia się tutaj takie czynności, jak:

  • zabiegi oczyszczające skórę i włosy,
  • zabiegi pielęgnujące skórę i włosy,
  • zabiegi odżywiające skórę i włosy.

Na każdym etapie używa się innych kosmetyków, które również się nie tylko zarysowaniem, ale także właściwościami. Co więcej, często po oczyszczeniu przychodzi czas na peeling, o którym większość z nas zapomina.

Domowe spa dla mężczyzn - czym się różni?Domowe spa dla mężczyzn – o czym pamiętać? 

Mówi się, że domowe spa to typowo kobieca kwestia – jednak czy na pewno? Jak się okazuje, w naszym społeczeństwie jest coraz więcej mężczyzn, którzy chętnie nie tylko korzystają z tego rodzaju zabiegów, ale także sami wykonują je w domu! Warto jednak zaznaczyć, że mężczyźni powinni uwzględnić również pielęgnacje brody. A na czym ona polega? Otóż przede wszystkim należy dokładnie wyszczotkować włosy, następnie umyć je specjalnym szamponem i spłukać go. W czasie domowego spa nie zapominajmy o peelingu, który również może poprawić stan męskiej brody. Następnie delikatnie osuszamy i modelujemy! Oprócz tego jednego punktu panowie mogą wykonywać podobne czynności, co panie.

Jak zrelaksować się w sypialni?

Niezaprzeczalnie, domowe spa pozwala na całkowite odprężenie ciała i umysłu. Dzięki temu wychodzimy z łazienki zrelaksowani, a wszelkie troski i zmartwienia, choć na chwilę zostaną za nami. Stan ten korzystnie przekłada się na sen, gdyż nie tylko poprawia jego jakość, ale także ułatwia zasypianie. Jednak nie zapominajmy o wyposażeniu łóżka w materac do spania. Zapewnia on zdrowy i spokojny wypoczynek, a także umożliwia właściwą regenerację wszystkich mięśni. Oprócz tego możemy się zrelaksować poprzez:

  • czytanie książki,
  • oglądanie ulubionego serialu,
  • malowanie lub wykonywanie innych czynności manualnych.

Każdy sposób na relaks jest dobry, wystarczy tylko znaleźć czas i mieć odrobinę chęci. Domowe spa to jedna z form odpoczynku, która sprawdzi się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Co więcej, korzystnie wpłynie na zdrowy i spokojny sen.

Podziękowania za współpracę przy pisaniu artykułu dla Cheval – Sklep Jeździecki

Przeczytaj także: