W trosce o efektywny i komfortowy sen staramy się utrzymać zdrowy styl życia, dbając o spożywane posiłki oraz regularnie uprawiając sport. Jednak, czy to wystarczy, aby móc cieszyć się korzyściami wynikającymi z prawidłowego wysypania się? Jak się okazuje, warto również wyposażyć swoje łóżko w komfortowe podłoża do spania, takie jak materace Fit.4.Sleep. Czym się wyróżniają oraz dlaczego warto w nie zainwestować? 

Materace Fit.4.Sleep a rodzaj wypełniania

Każdy produkt do spania wyróżnia się licznymi cechami oraz właściwościami, jednak ich największa ilość wynika z zastosowanego wewnątrz wypełnienia. Z uwagi na to, warto w pierwszej kolejności sprawdzić, jaki materiał został wykorzystany do produkcji wybranego przez nas podłoża. Dostępne na współczesnym rynku materace Fit.4.Sleep wyróżniają się:

  • innowacyjną pianką wysokoelastyczną, która gwarantuje wysoką sprężystość, wytrzymałość oraz odporność na odkształcenia, przyczyniając się jednocześnie do prawidłowego wsparcia sylwetki i regeneracji mięśni,
  • nowoczesną sprężyną kieszeniową, która poprzez umieszczenie w indywidualnych kieszonkach pracuje w sposób niezależny pod wpływem nacisku ciała użytkownika, umożliwiając idealne dopasowanie się do sylwetki, a także redukcję drgań oraz wysoką elastyczność punktową.

Materace Fit.4.Sleep a pokrowiec

Czym wyróżniają się innowacyjne materace Fit.4.Sleep?Niezależnie od rodzaju wypełnienia, materace Fit.4.Sleep zostały wyposażone w unikalny pokrowiec EasyRefresh typu lato/zima. Wyróżnia się on licznymi cechami, w tym:

  • antyalergicznością,
  • możliwością delikatnego chłodzenia latem,
  • zatrzymywaniem ciepła zimą,
  • lekkością,
  • elastycznością.

Oprócz tego niezależnie czy w ten pokrowiec wyposażone są materace 80×200, czy 180×200 cm, jesteśmy w stanie ściągnąć go i wyprać w warunkach domowych. W ten sposób dodatkowo zwiększa się higieniczność środowiska snu.

Materace Fit.4.Sleep a antyalergiczne środowisko snu

Materac antyalergiczny jest zalecany osobom wrażliwym na wszelkiego rodzaju alergeny, jednak, czy wiemy, czym powinny się one wyróżniać? Przede wszystkim, zastosowaniem materiałów bezpiecznych dla zdrowia oraz nienasilających alergii. Produkty, takie jak materace Fit.4.Sleep dodatkowo skutecznie hamują rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów oraz są w stanie zapewnić optymalną wentylację poprzez specjalnie stworzone nacięcia. Jest to cech niezależna od rozmiaru – gdyż taką sama higieniczność i antyalergiczność oferują materace 90×200 oraz 160×200 cm.

Każde podłoże do spania jest inne, dlatego przy ich wyborze warto uwzględnić przede wszystkim osobiste preferencje oraz potrzeby. Ponadto, warto sprawdzić, czym wyróżniają się poszczególne modele i wybrać najlepsze do swojej sypialni!