Mała sypialnia mimo ograniczonego metrażu musi spełniać wszystkie swoje zadania. Musimy pamiętać, że pomieszczenie to powinno być miejscem, w którym znajdziemy ukojenie po całym dniu pracy czy nauki. Dowiedz się, jak urządzić małą sypialnię i na jakie rozwiązania warto postawić!

Meble do sypialni

Aranżując sypialnie, musimy postawić na rozwiązania, które oprócz dobrego prezentowania się będą również funkcjonalne w życiu codziennym. Dlatego w sypialni nie może zabraknąć łóżka. Łóżko drewniane lub metalowe nie wydaje się aż tak masywne, więc może idealnie dopełnić każde wnętrze, nawet te najmniejsze. Dodatkowo wyposażmy je w skrzynie, w których przechowamy zapasową pościel czy inne rzeczy osobiste. Warto zainwestować w pojemną szafę oraz lustra, które optycznie powiększą małą sypialnię.

Jaki wybrać materac?

Mała sypialnia - porady jak urządzićWybór materaca powinien być uzależniony od czynników takich jak: waga użytkowników, ich alergie czy schorzenia zdrowotne oraz indywidualne preferencje. W materacu kluczowa jest twardość wkładu, która dopasowana jest właśnie na podstawie wagi osób na nim śpiących. Dla osób o wadze do 60 kg zaleca się materace miękkie, dla osób do 80 kg materace średnie, a dla osób powyżej 80 kg materace twarde. Kolejnym aspektem jest wybór wypełnienia. Obecnie na rynku znajdziemy modele piankowe, sprężynowe i hybrydowe, które są połączeniem dwóch wcześniej wspominanych rodzajów wkładów. Kupując materac na Senna Materace do małej sypialni, powinniśmy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Dla singli postawić możemy na model już od 80×200 cm, natomiast dla par odpowiedni będzie materac sprężynowy 120×200 lub materac piankowy.

Nie zapomnij o poduszce

Mając już wybrane meble i materac, powinniśmy wybrać poduszkę. To, w jakiej pozycji znajduje się nasz kark i szyja może wpłynąć na ogólną kondycję po wybudzeniu. Często przyczyną bólu głowy o poranku czy drętwienia karku jest źle dobrana poduszka. Na rynku obecnie dostępne są poduszki z różnego rodzaju wypełnieniami, o różnej wysokości czy kształcie. Jeśli chodzi o wypełnienie, poduszka z pianki sprawdzi się dla osób z alergiami. Natomiast modele wykonane z puchu czy pierza będą idealne dla użytkowników preferujących przyjemny efektu otulenia. Warto dostosować poduszkę do pozycji, w której śpimy. Prawidłowo dopasowana poduszka, powinna zapewnić ułożenie twarzy równolegle do sufitu. Kiedy leżąc na poduszce, czujesz, że głowa odchyla się za bardzo do tyłu – poduszka jest za niska lub za miękka. Jeśli podbródek zgina się w stronę klatki piersiowej, oznacza to, że poduszka jest za twarda lub za wysoka.

Mimo ograniczonej przestrzeni, jaką możemy wykorzystać na aranżację sypialni, dzięki zastosowaniu odpowiednich metod można stworzyć wnętrze, które będzie spełniać, swoją rolę. Stosując sztukę kompromisów, zyskasz pomieszczenie, w którym można odpocząć każdej nocy.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/