Sypialnia nie jest w stanie zapewnić nam komfortowego wypoczynku bez łóżka, które jest wyposażone w dopasowane do potrzeb użytkownika materace. Ich obecność w pozytywny sposób wpływa na jakość i efektywność snu. Poszczególne modele różnią się między sobą rodzajem wypełnienia. Czym się wyróżniają i jaki materiał znajdziemy w środku? 

Materace piankowe od Hilding

W sklepach ABC Snu w ofercie dominują materace Hilding z wkładem piankowym. Są one pod wieloma względami uniwersalne, gdyż ich wnętrze w całości jest wypełnione innowacyjną pianką. Gwarantuje ona niesamowitą miękkość i przyjemne wrażenie otulenia. Można ją podzielić na kilka rodzajów, w tym:

  • wysokoelastyczną, która odznacza się sprężystością i trwałością,
  • termoelastyczną, która reaguje na temperaturę oraz nacisk użytkownika, dopasowując się do jego anatomicznych kształtów,
  • lateksową, która wykazuje właściwości antyalergiczne.

Często w molach znajdziemy różne kombinacje poszczególnych piankę, które w znaczny sposób ułatwią nam dopasowanie do osobistych potrzeb oraz preferencji.

Materace sprężynowe od Hilding

Co kryją w sobie materace Hilding?Dla par oraz osób preferujących sprężyste podłoże idealnym rozwiązaniem będą materace Hilding z wkładem sprężynowym. Są to wyjątkowe modele, które wewnątrz mają sprężyny:

  • kieszeniowe,
  • multipocket,
  • pocket plus.

Na tle innych wyróżnia je to, że każda umieszczona we wkładzie sprężyna została osadzona w indywidualnej kieszonce materiałowej. Dzięki temu tego typu materace dostępne w ofercie ABC Snu gwarantują redukcję drgań oraz wysoką elastyczność punktową. Istnieje jednak różnica między rodzajami sprężyn i odnosi się ona do wielkości ich średnicy.

Materace hybrydowe od Hilding

W sklepie internetowym ABC Snu dostępne są również najnowsze osiągnięcia w dziedzinie wytwarzania podłoży do spania, czyli materace hybrydowe. Są to produkty, które łączą w sobie wkład piankowy oraz sprężynowy, dzięki czemu są w stanie sprostać oczekiwań nawet najbardziej wymagających osób. Wyróżniają się one przede wszystkim:

  • optymalnym wsparciem ciała w każdym punkcie,
  • tłumieniu efektu fali pojawiającego się przy zmianie pozycji drugiej osoby,
  • trwałością i nieuleganiem odkształceniom.

Materace hybrydowe gwarantują najlepszą cyrkulację powietrza oraz odparowywanie wilgoci z wewnątrz, przez co uniemożliwiają rozwijanie się pleśni i grzybów. Warto zaznaczyć, że każdy model został wyposażony w pokrowiec z możliwością ściągnięcia i wyprania.

Zdrowy sen zależy od wielu czynników, jednak najważniejszym jest odpowiednie podłoże do spania. Z uwagi na ich różnorodność, warto wiedzieć, czym wyróżniają się poszczególne modele oraz dla kogo są zalecane.