Urządzając wnętrze, nie bójmy dać się ponieść wyobraźni. Przenieśmy swoją osobowość na nasz wystrój, zaszalejmy z kolorami, wzorami czy dekoracjami. Może okazać się to dobrą zabawą oraz, co najważniejsze, pomoże nam poczuć się naprawdę swobodnie we własnym pokoju. Podążmy za własnymi gustami i upodobaniami, które zaprowadzą nas do samych świetnych pomysłów. Patent ten wykorzystajmy przede wszystkim we własnej sypialni, aby uczynić ją prawdziwie naszym miejscem. 

Tworzenie ciekawej przestrzeni

Chcąc sprawić, aby wnętrze stało się oryginalne i ciekawe, musimy postawić na kilka sprawdzonych elementów. Pierwszy z nich to kolor – nawet jeśli nasze pomieszczenie wykonano w minimalistycznym, jasnym stylu, warto dodać choć jeden drobiazg, który trochę przełamie tę monotonię. Mogą to być na przykład figurki ozdobne. Wybieranie odpowiedniego modelu wcale nie stanowi takiego łatwego, jak się mogłoby się wydawać, ponieważ dostępnych figurek jest mnóstwo, a każda bardziej interesująca od poprzedniej. Podobizny zwierząt, sylwetek, kwiatów czy owoców – do wyboru, do koloru! Zdecydowanie się na nieoczywistą, może trochę zabawną figurkę, z pewnością doda wnętrzu charakteru i przykuje uwagę odwiedzających osób.

Jeśli spodoba nam się koncept figurek ozdobnych, możemy pójść o krok dalej i pomyśleć o rzeźbie. Trochę większa od standardowych figur, będzie stanowiła ciekawe zagospodarowanie przestrzeni. Może to być podobizna czegoś, co jest dla nas bliskie albo po prostu coś, co nam się podoba. Na pewno dla innych sprawi wrażenie nieoczywistej dekoracji!

Nieoczywiste dodatki do sypialniPodstawy wystroju sypialni

W sypialni nie może zabraknąć lustra, w którym możemy swobodnie się przejrzeć. Nie musi to jednak być typowa, podłużna przestrzeń – nawet w wyborze lustra mamy przestrzeń na to, by popisać się kreatywnością. Dla fanów stylu rustykalnego sprawdzi się lustro w drewnianej ramie, które doda wnętrzu swojskości. Dla miłośników nowoczesności nada się lustro ze wbudowanymi światełkami LED, które jednocześnie posłuży jako lampa. Poza tym odnaleźć można ponadto lustra o ciekawych ramach lub ze zdobieniami. Niestandardową opcją okaże się również wybór innego kształtu. Zwolennicy tradycji mogą zdecydować się na eleganckie, zdobione lustra stylizowane na dawne czasy. Nie ma wątpliwości – każdy znajdzie coś dla siebie.

Istotną kwestią jest również oświetlenie. Nikt nie lubi przebywać w mroku, dlatego dopilnujmy, aby nasza sypialnia była dobrze naświetlona i ciepła. Możemy znaleźć najróżniejsze klosze do lamp bądź zdecydować się na robiące wrażenie żyrandole. Warto pomyśleć też o efektownej lampce nocnej, która ponadto stanowi niezwykle przydatną rzecz, kiedy nie potrzebujemy już dużego światła, a chcemy na przykład poczytać w łóżku.

Podczas wizyty w alejce z lampkami w sklepie budowniczym, trafimy na różne ciekawe modele. Poza szykownymi, nowoczesnymi kształtami, zobaczymy też lampy wzorowane na chmury, kule, serca bądź żarówki. Jest to zdecydowanie coś nowego. Niepowtarzalne są też lampki, które światłem swoim światłem przywodzą na myśl zachód słońca. Z pewnością przyda się to w budowaniu klimatu w pomieszczeniu.

Wykorzystanie posiadanych przedmiotów 

Śmiem sądzić, że każdy z nas posiada w swoim domu choć kilka książek. Nie chowajmy ich na spód szafy, tylko wystawmy je na światło dzienne! Estetyczne ułożenie książek stanowi świetną dekorację, a do tego może zmotywuje nas do czytania którejś z nich.

W ten sposób możemy dać życie też obrazom, plakatom bądź pocztówkom, które zebraliśmy na przestrzeni lat. Obraz bądź plakat idealnie zapełni pustą ścianę, a z pocztówek możemy zrobić piękny kolaż bądź przyczepić je do tablicy korkowej. W tym również istotna jest nasza inwencja twórcza, dlatego pozwólmy się jej ponieść i stwórzmy coś wyjątkowego.

Hit wystroju 

Wybierając dodatki do sypialni, warto przejrzeć ofertę sklepów z ceramiką. Przedmioty wykonane z masy ceramicznej są niepowtarzalne, a do tego pasują zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. Miseczki, podstawki, talerzyki czy figurki – mamy duży wybór, z którego możemy korzystać. Przedmioty te subtelnie wypełnią naszą przestrzeń, a ze względu na fakt, że wykonano je z solidnych materiałów, będą nam służyć przez lata.

Podstawowy dodatek

Wiadomo, że sypialnia to nie jedyne miejsce na ekspozycję ładnych dekoracji. Najważniejszą kwestię stanowi to, abyśmy czuli się tam komfortowo i dobrze się wysypiać. Dlatego zwróćmy uwagę również na nasze łóżko i rozważmy takie aspekty jak to, czy nasz materac jest komfortowy i przeznaczony dla nas. Jeśli nie, koniecznie zastanówmy się nad jego zmianą. W tym wypadku powinniśmy dopasować taki, którego materiał i twardość nam odpowiada, dzięki czemu zapewnimy sobie wygodę, na jaką zasługujemy.

Warto spróbować nieoczywistego

Zabawa z nieoczywistymi dodatkami to coś, czego nie powinniśmy się bać. Wybór niestandardowego modelu może okazać się strzałem w dziesiątkę, który potem komplementować będą wszyscy goście. Pomyślmy nieszablonowo i do naszej sypialni dobierzmy dodatki, które wyjątkowo się zaprezentują i które będą pasować do nas w stu procentach. Radość, jaką odczujemy z przebywania we własnej, dopasowanej przestrzeni, zdecydowanie okaże się tego warta!