Obecnie kosmetologia oferuje nam wiele zabiegów, z których możemy skorzystać. Nierzadko są one nieinwazyjne i bezpieczne, a do tego gwarantują świetne efekty. Jednym z nich jest mezoterapia. Na czym dokładnie polega i jakie korzyści przynosi? Dowiedz się, czy warto wypróbować ten zabieg.

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów stosowanych w kosmetologii. Może zarówno zmniejszać widoczność powstałych zmian czy niedoskonałości, jak i działać profilaktycznie oraz zapobiegać innym niepożądanym efektom. Mezoterapia używana jest przez osoby w różnym wieku. Można jej spróbować mniej więcej po ukończeniu 25 roku życia. Warto wiedzieć, że mezoterapię można stosować na całym ciele. Zanim zdecydujemy się na ten zabieg, należy pamiętać o tym, że dostępne są dwa rodzaje mezoterapii – igłowa oraz bezigłowa. Igłowa polega na tym, że za pomocą strzykawki ze specjalnymi igłami w skórę przedostają się różne substancje aktywne. Co ciekawe, zawartość strzykawki jest indywidualnie dostosowana do klienta – w zależności od jego potrzeb i preferencji. Najczęściej jednak ma ona działanie nawilżające, regenerujące lub odżywiające. Może zawierać między innymi kwas hialuronowy, witaminę C czy peptydy. Liczne nakłucia wykonane igłą oprócz tego stymulują powstawanie nowych włókien kolagenowych, co korzystnie wpływa na wygląd skóry. Mezoterapię igłową często wykorzystują osoby z problemami ze skórą głowy, ponieważ zastrzyk w to miejsce niezwykle pobudza wzrost tzw. baby hair i może zapobiec na przykład zakolom.

Czym jest mezoterapiaMezoterapia bezigłowa to taka odmiana, która wyróżnia się przede wszystkim tym, że nie wywołuje przerwania ciągłości tkanek skóry. Jest to metoda w pełni nieinwazyjna. Do jej przeprowadzania wykorzystuje się specjalne urządzenie emitujące prąd o wysokiej częstotliwości. On sprawia, że przepuszczalność błon komórkowych się zwiększa, dlatego skóra lepiej przyswaja wprowadzane substancje odżywcze. Składniki wnikają prosto w głąb skóry. W porównaniu do mezoterapii igłowej jest mniej skuteczna, ale za to charakteryzuje się o wiele większym bezpieczeństwem. Nie wywołuje żadnych uszkodzeń czy negatywnych skutków. Co istotne, niezależnie od tego, jaki rodzaj mezoterapii wybierzemy, jeśli chcemy, żeby jej pozytywny efekt trwał jak najdłużej, musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Zainwestujmy w dobre, sprawdzone kosmetyki, a do tego upewnijmy się, aby była nawilżona.

Jakie korzyści daje mezoterapia?

Zarówno mezoterapia igłowa, jak i bezigłowa, posiada wiele korzyści, które staną się zauważalne praktycznie od razu. Miejmy na uwadze, że poszczególnych przypadkach efekty mogą się różnić, jako że to, jakie substancje są wykorzystywane podczas zabiegu, zależy od potrzeb klienta. U jednej osoby bardziej zauważalne może być na przykład nawilżenie, u innej poprawa kolorytu. Ogólnie mezoterapia utożsamiana jest z takimi skutkami jak zwiększenie elastyczności i sprężystości skóry. Dzięki temu skóra staje się też o wiele bardziej ujędrniona. Widoczność cellulitu zostaje znacząco zmniejszona. Oprócz tego następuje silna odbudowa komórek skórnych, a naskórek silnie się regeneruje. Ilość zmarszczek się zmniejsza, a stymulowana jest za to produkcja włókien kolagenowych, które odpowiadają za młody wygląd. Mezoterapia może również rozjaśnić cerę, poprawić koloryt skóry, zredukować zaczerwieniania i przebarwienia. Bardzo ważny jest też efekt nawadniający – za sprawą odpowiednich składników bariera lipidowa skóry może być odbudowana, staje się ona bardziej nawilżona i sprężysta. Widzimy więc, że właściwości mezoterapii są na tyle uniwersalne, że trafią do każdego użytkownika. Zarówno osoby, które chcą zrobić dla siebie coś miłego, jak i ci, którym zależy na poprawie stanu skóry, docenią działania mezoterapii. Przekonamy się, że jest to zabieg, który warto od czasu do czasu wykonywać. Efekt bowiem nas oczaruje.

Przeciwwskazania

Mezoterapia, tak jak każdy inny zabieg, może mieć różne przeciwwskazania. Zanim zdecydujemy się na tę usługę, powinniśmy koniecznie się z nimi zapoznać. Jest to niezwykle ważne – w ten sposób możemy uniknąć różnych nieprzyjemnych skutków i zadbać o swoje bezpieczeństwo. W przypadku mezoterapii warto też upewnić się, czy nie mamy alergii na któryś ze składników, który może zostać użyty. Całkowicie zrezygnować z zabiegu musimy wtedy, gdy zmagamy się z infekcjami, wirusami, jak na przykład opryszczka, czy też stanami zapalnymi skóry. Kobiety będące w ciąży lub karmiące piersią też nie mogą skorzystać z właściwości mezoterapii. Podobnie jest w przypadku osób cierpiących na cukrzycę czy choroby nowotworowe. Niezależnie od tego, do jakiego zabiegu podchodzimy, warto pamiętać o ewentualnych przeciwwskazaniach. Z drugiej strony, jeśli zastanawiamy się nad zapisaniem się na mezoterapię, ale nie wiemy, czy to opcja dla nas, możemy sprawdzić, jakie są wskazania. W razie, gdy nie umiemy poradzić sobie z suchą skórą, widocznymi zmarszczkami, odwodnieniem, przebarwieniami czy cieniami pod oczami, wówczas jest to oznaka, że mezoterapia to coś dla nas.

Jak jeszcze możemy o siebie zadbać?

Istnieją różne sposoby na to, aby zadbać o swoje samopoczucie i wygląd. Zabiegi pielęgnacyjne to wspaniały pomysł wtedy, gdy czujemy, że potrzebujemy czegoś specjalnego. Na co dzień jednak również warto robić dla siebie coś miłego. Możemy zacząć od prostej rzeczy, która jednak w szybkim tempie będzie w stanie poprawić nasz stan. Mowa o regularnym wysypianiu się. Kiedy dbamy o jakościowy sen, zyskujemy wiele korzyści. Po pierwsze, nasz organizm może w pełni się zregenerować po całym dniu. Nasz umysł się odpręża, a poziom stresu spada. Wysypiając się, poprawimy stan naszej skóry. Minimalizujemy widoczność cieni pod oczami, a do tego usprawniamy naszą ogólną odporność. Jak mieć pewność, że nasz sen nam to zapewni? Zainwestujmy w solidny materac, na którym każdej nocy będziemy umieli wypocząć. Świetne opcje odnajdziemy na stronie https://sennamaterace.pl/114-materace-100×200. Po tym, jak dobierzemy idealny materac, możemy zacząć się zastanawiać nad pozostałymi artykułami sypialnianymi. W wyborze dopasowanej poduszki pomoże nam artykuł https://sennamaterace.pl/baza-wiedzy/198_jaka-poduszka-do-spania-bedzie-najlepszym-wyborem

Mezoterapia to wspaniały sposób na to, aby zapewnić sobie odżywioną skórę, poprawić jej elastyczność i zredukować niedoskonałości. To zabieg, dzięki któremu nie dość, że będziemy lepiej wyglądać, to jeszcze poprawimy nasze samopoczucie. Wnioski są proste – jeśli chcesz zrobić coś dla siebie, mezoterapia będzie idealnym rozwiązaniem.