Wiele par definiuje udany związek jako ten, w którym na każdym kroku pojawiają się fajerwerki. Niestety, na dłuższą metę się to nie sprawdzi, a w naszym życiu zagości nieznośna rutyna. Jak się okazuje, to właśnie umiejętność czerpania radości z codzienności oraz wzajemnego towarzystwa pozwala na zbudowanie udanego i długotrwałego związku. Oto 12 rzeczy, które na to pozwolą!

Pozytywne myślenie o partnerze

Nie ma człowieka bez wad. Na początkowym etapie związku większość z nas nie widzi w swoim partnerze żadnych negatywnych cech, które ku naszemu zdziwieniu – pojawiają się dopiero po czasie. Zazwyczaj to jest ta chwila, kiedy warto pozytywnie myśleć o swoim partnerze i nie wyolbrzymiać drobnostek.

Wyrażanie uczucia

Uczucia można wyrażać na wiele sposobów. Niestety, nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że czasem słowa nie wystarczą. Pamiętajmy zatem o okazywaniu miłości w sposób fizyczny, poprzez dotyk czy pocałunek w policzek. Takie drobnostki pozwolą na wzbudzenie namiętności w związku oraz pokażą wzajemne zainteresowanie.

Prowadzenie życia seksualnego

Co prawda mówi się, że seks nie jest najważniejszy w związku, jednak bez dwóch zdań odgrywa tutaj ważną rolę. Osoby kochające się, częściej uprawiają seks, gdyż czują między sobą pożądanie. Dodatkowo mają poczucie szczęścia i całkowitego spełnienia w tej relacji. Pomóc w tym może wysokiej jakości materac sprężynowy, który zapewni komfort.

12 rzeczy, które budują udany i długotrwały związekSpędzanie czasu razem

Nic nie pozwala na budowanie relacji tak, jak wspólne spędzanie czasu. Niezależnie od tego, czy spędzamy swój czas w domu, np. na gotowaniu lub remoncie czy też na zewnątrz – warto robić to razem! Pozwoli na rozwój uczucia, zwiększenie poczucia przywiązania czy też upewnienia się, że można polegać na drugiej osobie.

Podejmowanie nowych i wymagających wyzwań

Wspólne spędzanie czasu jest ważne, jednak w badaniach empirycznych potwierdzono, że parny mogą wzmóc wzajemną miłość poprzez eksplorację i podejmowanie wyzwań. Dodatkowo pozwoli to na przełamanie rutyny oraz pozwoli stworzyć cudowne wspomnienia. Poza tym nic nie łączy bardziej, niż wspólne przeżycie, np. skoku na bungee!

Chodzenie na randki

Randki na początku związku są normą, jednak z czasem jest ich coraz mniej. Pojawiają się wymówki lub po prostu nie mamy na to czasu. Warto jednak nie zapominać o tym zwyczaju i chociaż raz w tygodniu lub co dwa tygodnie spędzić czas razem. Można to połączyć z jakimś ciekawym miejscem, przez co dwa powyższe punkty również będą spełnione!

Szczere wyrażanie swojego zdania

Wiele Pań myśli, że ich partner czyta w myślach i domyśli się, o co im chodzi. Jak się okazuje – rzeczywistość jest inna, dlatego zarówno w zwykłych rozmowach, jak i kłótniach, warto szczerze wyrażać swoje uczucia, potrzeby oraz preferencje. Co więcej, od razu wykładać kawę na ławę, możemy uniknąć wielu nieporozumień!

Prawdziwe zainteresowanie

Nie można również zaprzeczyć, że każdy z nas potrzebuje prawdziwego zainteresowania. Warto jednak mieć osobę, która udzieli nam dobrej rady oraz wysłucha, a także samemu powinniśmy być taką osobą. Zatem pytajmy się i słuchajmy nawzajem, a z pewnością z każdym dniem będziemy budować coraz silniejszy związek!

Podejmowanie wspólnych decyzji

Będąc razem, często musimy podejmować wspólne decyzje. Przekładają się one na życie jednego partnera lub dalszy los związku. Niezależnie od tego, pamiętajmy zatem, aby prowadzić ze sobą dyskusję, pytać i słuchać się nawzajem, a także szukać porozumienia! Pozwoli to na zrozumienie drugiej strony oraz znalezienie najlepszego rozwiązania.

Wspólne działania i rytuały

Wielu z nas sądzi, że zdrowy związek opiera się na kompromisach, wspólnych decyzjach i rozmowach. Jednak to nie wszystko! Warto również wprowadzić wspólne rytuały i działania, które pozwolą na rozpieszczenie drugiej połówki. Są to przyjemne czynności, które pozwolą na przyjemne spędzenie czasu.

Poczucie szczęścia

Szacuje się, że ludzie, który czują się szczęśliwi, mają silniejsza miłość do partnera. Jak się okazuje – zarówno szczęście, jak i miłość wzajemnie na siebie oddziałują. Jeśli przeżywamy kryzys lub mamy gorsze chwile, to często cierpi na tym nasz związek. Warto zatem zrobić wszystko, aby uszczęśliwiać się!

Czas dla siebie

Nie można również zapomnieć o tym, aby znaleźć czas dla siebie i samorozwój. W ten sposób partnerzy będą w stanie realizować swoje pasje oraz doskonalić swoje umiejętności. W wielu przypadkach przekłada się to na dalsze kształtowanie osobowości, przez co stajemy się bardziej pociągający.

W każdej relacji są radosne chwile, które przeplatają się z tymi smutnymi. Jednak, aby przetrwała ona lata, warto wiedzieć, jakie rzeczy pozwalają na jej zdrowe zbudowanie. Wszystkie powyższe rady stanowią małe cegiełki, które pozwolą nam na zbudowanie stałego, stabilnego oraz związku.

Przeczytaj także: