W miarę starzenia się, Twoje potrzeby dotyczące snu ulegają zmianie. Wówczas zdecydowanie warto przestrzegać nie tylko zasad higieny snu, ale także zainwestować w nowoczesne podłoże do spania. W końcu to właśnie ono może korzystnie wpływać na efektywny wypoczynek, co przekłada się na lepsze samopoczucie pod kątem fizycznym i psychicznym. Najlepszym rozwiązaniem będą tutaj materace SleepMed, znane z wysokiej jakości i innowacyjnych rozwiązań. A dlaczego?

Dlaczego odpowiedni materac jest ważny dla osób starszych?Czy materace SleepMed są odpowiednie dla osób starszych?

Niestety, z biegiem lat ciało ludzkie staje się coraz bardziej podatne na różne dolegliwości, takie jak bóle stawów, problemy z kręgosłupem czy zaburzenia snu. Do tego dochodzą różnego rodzaju schorzenia przewlekłe, np. cukrzyca, nadciśnienie czy otyłość, które również mogą w negatywny sposób wpływać na seniora. Nie dość, że utrudniają prawidłowe funkcjonowanie na co dzień, to dodatkowo negatywnie wpływają na samopoczucie. Na szczęście można wprowadzić jedną małą zmianę, która może dodać Ci energii, a jest to zapewnienie sobie zdrowego wypoczynku! Główną rolę odgrywa tutaj idealnie dopasowany do potrzeb i preferencji użytkownika materac. Wówczas jest w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie kręgosłupa, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na bóle pleców i stawów. Ponadto eliminuje on punkty nacisku oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowej pozycji ciała. Modele dla osób starszych oferują także właściwości termoizolacyjne, które regulują temperaturę ciała, zapobiegając przegrzewaniu się lub marznięciu. Dzięki temu sen jest głębszy oraz bardziej regenerujący. Świetną propozycją dla każdego seniora są materace SleepMed, które zostały stworzone z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, dzięki czemu zapewnia każdemu zdrowy sen. A co warto o nich wiedzieć?

Poznaj kluczowe cechy materacy SleepMed

Materace SleepMed to wyjątkowe produkty, które powinny znaleźć się w sypialni każdego seniora. Posiadają status wyrobu medycznego, co oznacza, że zapewniają mocne, a zarazem solidne podparcie kręgosłupa. Co więcej – odciążają mieście i zapewniają optymalną regenerację ciała. Jest to niezwykle ważne dla każdego seniora, aby móc prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia, a także nie czuć ciągłego zmęczenia. Ponadto, materace SleepMed wyróżniają się na rynku swoim zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom i dbałości o komfort użytkowników. A o czym tutaj dokładnie mowa?

Technologia Airforce

Materace SleepMed idą wraz z postępem technologicznym, co oznacza, że wykorzystują innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest specjalna wielostrefowa technologia nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną, czyli technologia Airforce. Dzięki nacięciu powstającym zarówno w pionie, jak i w poziomie, dochodzi do maksymalnego obiegu powietrza wewnątrz podłoża do spania. W praktyce oznacza to, że całe ciepło oraz wilgoć wytwarzana przez organizm w czasie odpoczynku jest kierowana do otwartych komór, a następnie przy pomocy naturalnych ruchów ciała – wypychane na zewnątrz. Za najważniejsze cechy technologii Airforce to:

  • właściwości ortopedyczne i antyalergiczne,
  • stworzenie alternatywy dla osób, które nie preferują sprężyn,
  • osiąganie o wiele lepszych niż dotychczas właściwości pod względem oddychania materaca,
  • prosty sposób na doprowadzenie świeżego powietrza do materaca.

Możliwość regulacji twardości

Podłoża do spania o odpowiedniej twardości zapewniają właściwe wsparcie dla kręgosłupa, pomagając w utrzymaniu jego naturalnych krzywizn. Jest to szczególnie ważne dla seniorów, którzy często zmagają się z problemami z kręgosłupem, bólem pleców czy innymi schorzeniami. Mówi się, że twardość stanowi subiektywne dla każdego odczucie, które ustalane się przede wszystkim na podstawie wagi oraz preferencji. Wybór może być trudny – w końcu w każdej chwili mogą się one zmienić! Na szczęście materace SleepMed znalazły rozwiązanie tego problemu i oferują możliwość regulacji twardości. W praktyce oznacza to, że każdy model posiada ruchomą warstwę pianki termoelastycznej. Możesz je przekładać, by osiągnąć jeden z czterech oferowanych stopni twardości. Jeśli to za mało, to w ofercie znajdziesz modele posiadające dodatkowo odpinany top, który w połączeniu z ruchomą pianką daje aż 6 różnych stopni twardości. Teraz na pewno senior będzie w stanie dopasować twardość do swoich preferencji!

Innowacyjne pokrowce

Materace SleepMed dzieli się na pięć różnych kolekcji. W każdej z nich znajdziesz jedne z dwóch pokrowców – Merced lub b. Oba są eleganckie, posiadają zamek, a także mogą być prane w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Gwarantuje to stworzenie higienicznych warunków do wypoczywania, gdyż jesteś w stanie pozbyć się z powierzchni materaca alergenów oraz licznych zabrudzeń. A czym wyróżniają się poszczególne modele? Pokrowiec Merced z taśmą 3D dzięki specjalnym perforacją na dzianinie gwarantują odczuwalny efekt masażu. Wspomagają również wentylację wypełnienia, co usprawnia obieg powietrza oraz odparowywanie wilgoci. Dodatkowo powierzchnię dzianiny nasączone specjalną apreturą zmiękczającą (hydrophilic softener), która odpowiada za wyjątkową miękkość oraz suche środowisko do wypoczywania. Pokrowiec Probiotex z tkanina Tencel i taśmą 3D wykorzystuje przede wszystkim dzianinę nasączoną apreturą Purotex® wykorzystującą technologię aktywnych probiotyków. Pozwala ona na zmniejszenie ilości ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca o 93,7%, zapewniając tym samym świeże i czyste środowisko snu.

Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego materaca SleepMed dla seniora

Wybór odpowiedniego materaca dla seniora wymaga uwzględnienia kilku kluczowych czynników, które wpłyną na komfort i jakość snu. Oznacza to, że musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, a do nich zalicza się:

  • twardość – osoby starsze często potrzebują materaca, który zapewnia odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, ale jednocześnie jest wystarczająco miękki, aby nie powodować bólu w miejscach nacisku – na szczęście materace SleepMed oferują możliwość regulacji twardości, przez co idealnie się do Ciebie dopasują,
  • materiał oraz konstrukcja – warto wybierać materace wykonane z materiałów hipoalergicznych, które zapobiegają rozwojowi roztoczy i pleśni, a także zbudowane tak, aby gwarantowały jak najlepszy obieg powietrza – na szczęście materace SleepMed właśnie z tego słyną,
  • rozmiar, czyli długość i szerokość – nie bez znaczenia jest to, ile komfortowy materac zapewnia miejsca do wygodnego wypoczynku – na szczęście materace SleepMed dostępne są w kilku wariantach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Materace SleepMed, dzięki swojej zaawansowanej technologii i dbałości o komfort użytkownika, mogą stanowić doskonałe rozwiązanie dla osób starszych. W końcu dbanie o jakość snu jest niezwykle istotne na każdym etapie życia, a wybór odpowiedniego podłoża do spania można znacząco wpłynąć na codzienne filcowanie seniora, a także korzystnie oddziaływać na samopoczucie czy zdrowie.

wyrob

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.